KLASSIEK

Het Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jean-Paul Penin met Ravel ('Ma mère l'oye'), Schumann (Celloconcert door Pieter Wispelwey) en Sibelius (Vijfde symfonie), vanavond in Meppel (Ogterop), vrijdag in Hoogeveen (De Tamboer), zondag om 15 uur in Groningen (De Oosterpoort) en dinsdag in Emmen (De Muzeval)....

Tournee

Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot met Lalo, Ravel (Pianoconcert voor de linkerhand door Pascal Rogé) en Mahler (Symfonie nr 1), vanavond in Den Bosch (Theater a/d Parade), vrijdag in Eindhoven (Muziekcentrum), zaterdag in Roosendaal (De Kring), zondag om 15 uur in Breda (Chassé Theater) en dinsdag in Tilburg (Concertzaal).

Het Gelders Orkest o.l.v. Viktor Liberman met Mozart (Symfonie nr 33) en Sjostakovitsj (Symfonie nr 8), vanavond in Zutphen (De Hanzehof), vrijdag in Nijmegen (De Vereeniging) en zaterdag in Arnhem (Musis Sacrum).

Nederlands Sinfonietta o.l.v. Bart Schneemann met Van Manen ('Mond open, ogen dicht'), de Nederlandse première van een bewerking voor strijkorkest door Burghauser van Janacek ('Op een overwoekerd pad') en Brahms (Serenade nr 1), vrijdag in Utrecht (Lutherse Kerk), zaterdag in Amsterdam (Singelkerk) en zondag in Leiden (Lokhorstkerk).

Ensemble Clément Janequin met o.a. Josquin, Ockeghem, Sermisy en Janequin, vanavond in Slot Loevestein, zaterdag in Maastricht (St Jan) en zondag in Amsterdam (Waalse Kerk).

Han Tol (blokfluit) en Andrew Lawrence-King (harp) met 'Upon a ground - improvisaties in de barok', zaterdag in Groningen (Pelsterkerk) en zondag om 14.30 uur in Alkmaar (Lutherse Kerk).

De Amsterdamse Bach Solisten o.l.v. Roy Goodman met 'Non sa che sia dolore', 'Weichtet nur, betrübte Schatten' door sopraan Anne Grimm, een altvioolconcert door Roland Krämer, en 'Tripelconcert in D', dinsdag in Nijmegen (De Vereeniging), 4 april in Utrecht (Geertekerk) en 5 april om 15 uur in Amsterdam (Waalse Kerk).

Alkmaar

Organist Bernard Winsemius met Tunder, Buxtehude en Bach en kamerkoor Cappella Amsterdam met Schein, Schütz, Krenek en Schönberg, zaterdag in de Laurenskerk.

Amsterdam

Het Concertgebouworkest o.l.v. Evgeni Svetlanov met Brahms (Eerste Pianoconcert door Oxana Yablonskaya en Eerste symfonie), vrijdag-, zaterdag- en woensdagavond en zondag om 14.15 uur in de Grote Zaal.

Het Radio Symfonie Orkest en het Groot Omroepkoor o.l.v. Kees Bakels m.m.v. Janine Scheepers (sopraan), Dagmar Pecková (mezzosopraan), Stuart Neill, Adrian Follea (tenor), Geert Smits (bariton) en Eldar Aliev (bas) met Donizetti's 'La Favorita', zaterdag om 14 uur in de Grote Zaal.

Frances Marie Uitti (cello) met Kurtág, Zimmermann, Scelsi, Nono en Ligeti, zaterdag in de Kleine Zaal.

Het Nederlands Blazersensemble met Mozart's serenade 'Gran Partita'), zondag (11 uur) in de Grote Zaal.

Symfonisch Blaasorkest De Amsterdamse Tramharmonie o.l.v. Gerrit de Weerd m.m.v. Jan Vayne (piano) en Sarka áúrdova (fluit) met Chabrier ('España Rhapsodie'), Falla (Vuurdans m.m.v. José en Fernando y sus Danzas de España), Van Delft ('Sheherazade', première) en Gilles (Symfonie nr 51/2), zondag in de Grote Zaal.

Sopraan Kathleen Battle met een extra concert, maandag in de Grote Zaal.

Anne Sofie von Otter (mezzosopraan) en Melvyn Tan (fortepiano) met liederen van Mendelssohn, Beethoven, Berlioz en Rossini, dinsdag in de Kleine Zaal.

Het Fodor Kwintet m.m.v. Leo van Doeselaar (piano) met Widor (Suite voor fluit en piano), Caplet (Kwintet), Jeths (nieuw werk) en Sobeck (Blaaskwintet in Bes), woensdag in de Kleine Zaal.

Pianoduo Post & Mulder m.m.v. sopraan Daniela Bernoulli met premières van Van Norden, Ford, Ayres, De Graaff, De Clerq, Vasques Dias en Cardew, vrijdag om 12.30 uur in De IJsbreker.

Het Nederlands Kamerorkest o.l.v. Jan Willem de Vriend m.m.v. Ursula Hesse en Elena Vink (sopraan), James Doing en Bernard Loonen (tenor), Romain Bischoff (bas) met een 'Mozart en Salieri'-programma, vrijdag en zaterdag in de Beurs van Berlage.

Het Reinaert Ensemble met pianokwartetten van Mozart, Mahler en Strauss, zondag om 15 uur in de Beurs van Berlage.

De lente op muziek gezet, pianolarollen met klassieke pianomuziek en salonstukken, zondag om 16 uur in het Pianolamuseum.

Den Haag

Pearl Harbour, een elektronische muziek-opera van Victor Wentink, vanavond, vrijdag en zaterdag om 21 uur in Theater Zeebelt.

Doorn

Trio Wolfgang Meyer (klarinet, cello en piano) met Glinka, Zemlinsky, Rachmaninoff en Brahms, vrijdag in de Maartenskerk.

Haarlem

Het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Neal Stulberg met Ravel, Mozart (Pianoconcert door Neal Stulberg), Messiaen ('Un sourire') en Clementi (Symfonie nr 4), vrijdag in het Concertgebouw.

Leeuwarden

Een pianorecital door Folke Nauta, zondag om 11.30 uur in de Harmonie.

Maastricht

Het LSO Kamerorkest o.l.v. Peter Steijvers met Bach (Suite nr 2), Mozart (Pianoconcert in Es door Joop Celis) en Haydn (Symfonie nr 89), zondag om 14.30 uur in Theater a/h Vrijthof.

Middelburg

Pianist Marcel Worms 'speelt de blues': nieuwe composities van Van Norden, Kagel, Termos, De Graaff, Rzewski, Douglas, Loevendie, zaterdag in de Kloveniersdoelen.

Rotterdam

Het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valeri Gergjev m.m.v. Dmitri Hvorostovski (bariton) met Debussy ('Jeux'), Moesorgski ('Zonder zon') en Prokofjev (Symfonie nr 2), vrijdag in De Doelen.

Violist Thomas Zehetmair met Paganini ('24 Caprices voor viool solo'), vrijdag in de Doelen.

Koperkwintet BrassAbility met Fux ('3 Dansen'), Keuris ('Five Pieces voor blaaskwintet'), Forsyth ('The Golyarde's Ground'), Apon (nieuw werk) en Tsvetkov ('Concert of vagrant musicians'), zondag om 11 uur in De Doelen.

Het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Hans Vonk met Honegger ('Pastorale d'été'), Martin (Concert voor piano en orkest door André Hamelin), Ravel ('Pavane pour un infante défunte') en Debussy ('La mer'), zondag in De Doelen.

Anima Eterna o.l.v. Jos van Immerseel m.m.v. Anne Monoyos (sopraan) en Derek Lee Ragin (altus) met Biber, Hollander, Purcell, Monteverdi, Vivaldi, Lotti, Purcell en Pergolesi ('Stabat Mater'), maandag in De Doelen.

Basklarinettist Harry Sparnaay met Loevendie ('Duo for bass clarinet solo'), De Leeuw ('Mountains'), Xenakis (Cadens uit 'Échange'), Ambrosini (Capriccio, detto l'ermafrodite'), Yun ('Monoloog'), vanavond in De Unie.

Utrecht

Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Günter Pichler met Liszt ('Angelus'), Mozart (Vioolconcert door Candida Thompson) en Haydn (Symfonie 'La Reine'), zondag om 15 uur in Vredenburg.

Het Rembrandt Trio met trio's van Rachmaninov en Dvorák, woensdag om 12.45 uur in Vredenburg.

Zwolle

Het Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Daniël Rowland (viool) en René Geesing (cello) met Brahms (Concert voor viool, cello en orkest) en Sjostakovitsj (Symfonie nr 5), vanavond in Zwolle (Nieuwe Buitensociëteit).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden