Klassiek

Alkmaar, De Vest: vanavond Holland Symfonia o.l.v. Roy Goodman met Smetana, Chopin (Pianoconcert door Minsoo Sohn) en Beethoven...

Alkmaar, Lutherse Kerk: zondag om 14.30 uur Brisk Recorder Quartet Amsterdam met Gabrieli, Cabézon en Frescobaldi.

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. Lorin Maazel met Maazel en Sibelius; zaterdag om 13.30 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland en Groot Omroepkoor en solisten o.l.v. Nikolai Alexejev met Tsjaikovski; zaterdag Cecilia Bartoli (mezzosopraan) en Freiburger Barockorchester met Salieri; zondag om 14.15 uur Philips Symfonie Orkest o.l.v. Jules van Hessen m.m.v. Lars Wouters van den Oudenweijer (klarinet) en Roeland Jagers (altviool) met Mendelssohn, Bruch en Bruckner; maandag pianiste Ingrid Fliter met Chopin; dinsdag Guangzhou Symphony Orchestra o.l.v. Yu Long m.m.v. Mischa Maisky (violoncello) met Sjostakovitsj en Chen Quigang; woensdag Concertgebouworkest en Petra Lang (alt) o.l.v. Iván Fischer met Wagner en Beethoven.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond en zaterdag Belcea Kwartet met Haydn, Adès en Beethoven; vrijdag Jean-Guihen Queyras (cello) met Britten, Bach en Kodály; zaterdag om 10 uur masterclass liedduo's door pianist Graham Johnson; zondag om 11 uur Claron McFadden (sopraan) en Richard Egarr (klavecimbel) met Blow, Dowland, Davies en Britten; zondag om 14.30 uur Carla Leurs (viool), Daniel Kramer (piano) en Stephanos Thomopoulos (piano) met Wieniawski, Händel, Debussy en Rachmaninov; maandag Parkany Kwartet m.m.v. David Kuyken (piano) met Haydn, Röntgen en Dvorak; dinsdag Ferschtman Trio met Ravel, Bosmans en Schubert; woensdag Artemis Kwartet en Miró Kwartet met Haydn, Ligeti en Mendelssohn.

Amsterdam, De IJsbreker: vanavond Garth Knox (altviool) en Tomoko Mukaiyama (piano) met Henze en Sciarrino.

Amsterdam, De Rode Hoed: vrijdag Het Reizend Muziekgezelschap met Schumann, Ravel en Mendelssohn.

Assen, De Kolk: zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jürgen Kussmaul met Mozart, Röntgen en Brahms.

Den Bosch, Theater a/d Parade: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. Laurent Petitgirard met Roussel, Chopin (Pianoconcert door Paolo Giacometti), Petitgirard en Stravinsky.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Het Brabants Orkest o.l.v. Laurent Petitgirard met Chopin, Petitgirard en Stravinsky.

Groningen, Oosterpoort: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jürgen Kussmaul met Mozart, Röntgen en Brahms.

Hippolytushoef, Hippolytuskerk: zondag om 15.30 uur pianoduo Wyneke Jordans en Leo van Doeselaar met Schumann, Dvor.ák en Tsjaikovski.

Leeuwarden, De Harmonie: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jürgen Kussmaul met Mozart, Röntgen en Brahms.

Leeuwarden, Romein: vanavond Slagwerkgroep Den Haag m.m.v. fluitisten Eleonore Pameijer, Raymond Honing en Egbert-Jan Louwerse met Janssen, Fox, Johnson, Lang, Goeyvaerts en Harrison.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: woensdag Slagwerkgroep Den Haag m.m.v. fluitisten Eleonore Pameijer, Raymond Honing en Egbert-Jan Louwerse met Janssen, Fox, Johnson, Lang, Goeyvaerts en Harrison.

Nijmegen, Lux: vrijdag composities en improvisaties door trompettist Markus Stockhausen.

Rotterdam, De Doelen: vanavond en vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Markus Stenz m.m.v. Richard Goode met Haydn en Mozart; zaterdag Holland Symfonia o.l.v. Roy Goodman met Smetana, Chopin en Beethoven; maandag en dinsdag Marinierskapel m.m.v. Bart van Lier (trombone) met o.a. Saint-Saëns.

Stadskanaal, Geert Teis: dinsdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jürgen Kussmaul met Mozart, Strauss (Hoornconcert door Frank Brouns) en Brahms.

Tilburg, KUB: dinsdag Pieter Wispelwey (cello) en Paolo Giacometti (piano) met Brahms, Schumann en Schubert.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Neo Music Night, o.a. Nederlands Radio Symfonie Orkest en Pianoduo Post & Mulder met Poulenc en Stravinsky; zaterdagavond en zondag om 15 uur Radio Kamerorkest o.l.v. Bruno Weil m.m.v. Klára Würtz met Haydn, Bach en Mozart; zondag om 11 uur Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Alexander Kerr en Brave Old World met o.a. Prokofjev en Bloch; maandag Symfonieorkest van het Utrechts Conservatorium o.l.v. Lev Markiz met Kodály, Prokofjev en Mendelssohn; maandag muziek van Sweelinck, Bach en Cage gei¿nspireerd op James Joyces 'Finnegans Wake'.

Utrecht, Nicolai¿kerk: zaterdag composities en improvisaties door trompettist Markus Stockhausen.

Winschoten, De Klinker: woensdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jürgen Kussmaul met Mozart, Strauss en Brahms.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden