Hoofdredacteur Metro vertrekt
Hoofdredacteur Rutger Huizenga is opgestapt bij de gratis krant Metro. Hij vertrekt vanwege ‘een verschil van inzicht over het te voeren redactionele beleid’.
Het is onduidelijk waarover het conflict gaat. Uitgever Silvio de Groot wil geen commentaar geven op het vertrek van zijn hoofdredacteur. Huizenga, die twee jaar werkte bij Metro, laat in een persbericht alleen weten ‘een prachtige tijd’ gehad te hebben. ‘Het hoofdredacteurschap van Metro was een groot avontuur en ik ga me de komende tijd dan ook rustig bezinnen op mijn volgende job.’
Metro is na De Telegraaf de tweede krant van Nederland, bleek dinsdag uit de HOI-cijfers. De oplage groeide in het laatste kwartaal van 2007 – ten opzichte van een jaar eerder – met bijna 12 procent tot 538 duizend stuks. Spits steeg 6,5 procent tot 451 duizend exemplaren. De Pers had een oplage van 491 duizend stuks, DAG ruim 400 duizend. Beide laatste gratis kranten bestonden in 2006 nog niet.