Album
Het luisterplezier van Telemanns vioolconcerten wordt stevig bevorderd door Antoine Tamestit ★★★★☆
’s Werelds eerste Concert voor altviool en orkest werd rond 1720 in Frankfurt gecomponeerd door Georg Philipp Telemann. Dat heeft nog lang geduurd, als je bedenkt dat de grote en kleine broer, cello en viool, al ruim in de solomuziek zaten. Telemanns signatuur is onloochenbaar: een snoer van barokformules die zelden in clichés vervallen.
Het luisterplezier op dit album wordt stevig bevorderd door Antoine Tamestit. De Franse solist bespeelt een magnifieke altviool uit 1672 van Antonio Stradivari. De klank heeft zowel glans als diepte; je hoort eerder een hoog zingende cello, dan een laag brommende viool. Dankzij Tamestits kordate stoktechniek blijft een loerende zwakte op altviool, vegerigheid, buiten beeld.
Op het album staat ook een Concert voor twee altviolen en orkest, waarvoor de altist van de Akademie für Alte Musik Berlin aanschuift. Vriendelijker en opbeurender barokmuziek valt moeilijk te bedenken. In twee solofantasieën laat Tamestit zijn Stradivari heerlijk gonzen.
Antoine Tamestit
Telemann
Klassiek
★★★★☆
Harmonia Mundi
Welke nieuwe muziek is er uitgebracht en wat vinden de experts van de Volkskrant daarvan? Bekijk onze muziekpagina met het album van deze week, alle recensies en de tracks van de week.