Fernhout weg bij Toneelgroep Amsterdam
Roeland Fernhout (43) verlaat per direct Toneelgroep Amsterdam. Dat heeft hij maandag aan de leiding van het gezelschap laten weten. Eerder al had hij besloten dat hij een jaar vrijaf wilde om zich tijdens dat sabbatical met andere projecten bezig te kunnen houden. Fernhout speelde zestien jaar bij het Amsterdamse stadsgezelschap.
De acteur verlaat Toneelgroep Amsterdam uit eigener beweging en niet uit onvrede, zo benadrukt hij. Hij wil zich meer gaan toeleggen op film en ook gaan schrijven. Op dit moment is hij bezig met de opnamen van het tweede seizoen van de tv-serie Zwarte Tulp.
Belangrijke rollen die hij de laatste jaren speelde waren die in Al mijn zonen van Arthur Miller, Othello van Shakespeare, Angels in America van Tony Kushner en Lange dagreis door de nacht van Eugene O'Neill. Die laatste voorstelling wordt binnenkort hernomen en dat zal Fernhouts laatste rol bij TGA in Nederland zijn.