Verantwoording De talenten van 2019

Deze experts kozen de talenten van 2019

Beeld Imke Panhuijzen

Er zijn voor de totstandkoming van de acht verkiezingen 351 deskundigen geraadpleegd. 71 van hen stemden voor twee of meer categorieën. De selectie van stemmers wordt jaarlijks geüpdatet door de specialisten van de Volkskrantredactie. Dit zijn de stemmers van dit jaar:

Pop

Adriaan Muts, oprichter Full Spectrum

Adriaan Pels, oprichter At Ease

Alfred van Luttikhuizen, pr Kamikaze en gitarist Tusky

Aram Haagsman, oprichter Tin Ear

Atze de Vrieze, muziekjournalist

Bart Jansen, programmeur Q-Factory

Bér Engels, communicatiestrateeg Dekmantel

Bonnie Kirkels, pr Kytopia Records

Bregje Wigersma, pr de Melkweg

Camiel le Rutte, programmeur de Melkweg

Chris Boog, directeur V2 Records

Chris Buur, chef V de Volkskrant

Chris Walraven, journalist 3voor12

Colette Hermans, eigenaar Take Aim PR

Dennis van Leeuwen, manager The GunClub

Dennis van Tetering, retailmanager Universal Music

Eduard Versteege, boeker Belmont Bookers

Emmie Boxstart, pr platenmaatschappij Pias

Erik Delobel, programmeur Hedon

Farid Benmbarek, A&R director TopNotch

Flip van der Enden, Pinguin Radio

Frank van der Lende, dj 3FM

Gaétan van de Sande, Gaétan Consultancy

Gijs Vervliet, samensteller Pinguin Radio

Hanna Vink, labelmanager Dapper & Top Notch

Hidde Pluymert, boeker Mojo

Hugo Berends, boeker Tribe Boekingen

Inge Verdegaal, boeker Mojo

Ivo Cooymans, hoofd programmering W2

Jaap de Waart, boeker Radar Agency

Jasper van Vugt, muziekjournalist

Jelle Stavasius, programmeur Sugar Factory

Jeroen van den Bogert, mede-eigenaar Blip Agency

Joep Smeets, programmeur 013

Joey Ruchtie, programmeur Eurosonic/Noorderslag

Jonatan Brand, programmeur Doornroosje

Jonathan Teclemariam, programmeur Air

Joris van Welsen, mede-eigenaar Radar Agency

Lieke Timmermans, pr Tivoli Vredenburg

Lisanne Middag, eigenaar Crystal Stone Management

Maarten Middendorp, boeker Agents After All

Marcel van As, docent Herman Brood Academie

Martijn Crama, oprichter Music United

Martijn Groeneveld, eigenaar Mailmen

Martijn Mischgofksy, Spektre Management

Maurice van de Berkt, marketeer Kultlab

Menno Pot, muziekjournalist de Volkskrant

Menno Visser, redacteur 3voor12

Pablo Cabenda, journalist de Volkskrant

Peter Bruyn, muziekjournalist

Peter van Brummelen, recensent Het Parool

Pien Feith, boeker Friendly Fire

Pierre Oitmann, muziekjournalist

Pieter Perquin, CEO Unexpected Records

Pim van Dinther, programmeur Tivoli Vredenburg

Rakesh Sharma, Anna Agency

Rene Passet, journalist 3voor12

Rense van Kessel, boeker Friendly Fire

Robert Korstanje, directeur festival FortaRock

Robert Meijerink, programmeur Doornroosje

Robert Schaeffer, hoofd programmering Effenaar

Robert Swarts, mede-eigenaar Friendly Fire

Robert van Gijssel, redacteur de Volkskrant

Roel Coppen, mede-eigenaar Friendly Fire

Roel van der Lugt, distributeur Bertus

Ronald Geldhof, programmeur Effenaar

Roy Maenen, eigenaar Fast Forward Music Management

Ruud Lemmen, hoofd programmering 013

Sander Kerkhof, dj en muziekjournalist

Suzanne van den Dool, manager A&R Sony

Tijs van Liemt, manager A&R Universal Music

Timo Pisart, chef redactie 3voor12

Tjeerd Bijnsdorp, mede-eigenaar 40Up Festivals

Walter Wilhelm, boeker Dox Live

Literatuur

Ad van den Kieboom, redacteur De Geus

Annette Portegies, uitgever Querido

Arjan Peters, redacteur de Volkskrant

Bo van Houwelingen, recensent de Volkskrant

Bram Kleiweg, redacteur Singel Uitgeverijen

Bregje Hofstede, auteur

Charlotte Mutsaers, auteur

Chris Kooi, redacteur De Bezige Bij & Cargo

Daan Stoffelsen, redacteur Revisor en athenaeum.nl

Daniël van der Meer, mede-eigenaar Das Magazin

Daphne de Heer, directeur Stichting Literaire Activiteiten Amsterdam

Dirk Leyman, redacteur De Morgen

Elsbeth Louis, redacteur de Harmonie

Esther Hendriks, redacteur De Arbeiderspers

Frits van der Meij, uitgever De Geus

Gaia Cerpac, redacteur Querido

Hans Bouman, recensent de Volkskrant

Henk van Renssen, redacteur Balans

Irwan Droog, redacteur diverse uitgeverijen

Janny Nijhof, Singel Uitgeverijen

Jasper Henderson, hoofdredacteur Nederlandse fictie Lebowski

Jeroen Vullings, redacteur Vrij Nederland

Job Lisman, uitgever Prometheus

Joost de Vries, auteur en redacteur De Groene Amsterdammer

Joost Nijsen, uitgever Podium

Josje Kraamer, redacteur Querido

Katrijn van Hauwermeiren, hoofdredacteur De Bezige Bij

Laurens Ubbink, uitgever Ambo|Anthos

Lisanne Mathijssen, redacteur HarperCollins Holland

Lonni de Groot, Henneman Agency

Maartje Bolt, literair projectmanager

Maria Barnas, dichter, recensent de Volkskrant

Marja Pruis, auteur en redacteur De Groene Amsterdammer

Marjolijn de Cocq, coördinator Boeken bij Het Parool

Marjolijn van Heemstra, auteur en recensent De Volkskrant

Mark Pieters, uitgever Van Oorschot

Merijn de Boer, auteur

Merijn Hollestelle, redacteur De Bezige Bij

Michel Behre, directeur Crossing Border

Mirjam Renting, uitgeverij Q

Mizzi van der Pluijm, uitgever Pluim

Patricia de Groot, redacteur Querido

Persis Bekkering, auteur en recensent De Volkskrant

Rob Schouten, auteur en redacteur Trouw

Sam de Wilde, redacteur Humo

Sander Blom, hoofdredacteur fictie Atlas Contact

Sander Knol, uitgever Xander Uitgevers

Suzanne Holtzer, hoofdredacteur fictie Bezige Bij

Theo Hakkert, redacteur Tubantia

Thomas de Veen, recensent NRC

Thomas Heerma van Voss, auteur

Tilly Hermans, uitgever Atlas Contact

Vincent Schmitz, redacteur Querido

Vincent van de Vrede, hoofdredacteur Boekblad

Wendy Bloemheuvel, redacteur De Arbeiderspers

Willem Bisseling, mede-eigenaar Sebes & Bisseling

Willemijn Lindhout, redacteur Podium

Willemijn Tillmans, redacteur Nijgh & Van Ditmar

Acteurs

Alex de Ronde, directeur het Ketelhuis

Anna Drijver, actrice

Annette Embrechts, journalist de Volkskrant

Anouk Goorman, talent manager Nummer 19

Anton van Amersfoort, directeur Filmhuis de Keizer

Arjen Stuurman, theaterproducent

Berend Jan Bockting, recensent de Volkskrant

Bero Beyer, directeur International Film Festival Rotterdam

Bor Beekman, redacteur de Volkskrant

Claudia Landsberger, BaseWorxForFilm

Daria Bukvić, regisseur Het Nationale Theater

Désirée Delussu, Amsterdamse Toneelschool & Kleinkunstacademie

Doreen Boonekamp, directeur Nederlands Filmfonds

Dorien van de Pas, Nederlands Filmfonds

Elske Falkena, castingdirecteur Elske’s Kast

Ernestine Comvalius, directeur Bijlmer Park Theater

Ernie Tee, Filmacademie

Frank Noorland, programmeur Theater Bellevue

Frans van Gestel, producent Topkapi

Hein Janssen, journalist de Volkskrant

Herien Wensink, redacteur de Volkskrant

Ido Abram, adjunct-directeur Eye

Ivo van Hove, directeur Toneelgroep Amsterdam

Jan Pieter Ekker, chef kunst Het Parool

Jan Uttien, programmeur Filmschuur

Jan Zoet, directeur Theaterschool Amsterdam

Janey van Ierland, talent manager Nummer 19

Jola Klarenbeek, zakelijk directeur Theater Frascati

Julie Hakker, office manager Pupkin

Kees Blijleven, directeur De Krakeling

Kirsten Ruber, directeur Go Short

Lisette Kelder, producent Circe Films

Loes Komen, producent Room for Film

Lonni de Groot, Henneman Agency

Majlis Korthals, adjunct-directeur Hummelinck Stuurman

Marcus Azzini, artistiek leider Toneelgroep Oostpool

Marie-Anne Rudolphi, eigenaar Theaterzaken Via Rudolphi

Mark Timmer, directeur Frascati

Martin Koolhoven, filmregisseur

Matthijs van Heijningen, producent Sigma Pictures

Michiel de Regt, regisseur Toneelschuur

Moniek Maas, directeur Maas Theater

Nicole van Vessum, artistiek directeur De Parade

Nina Aalders, programmeur theaterfestival Boulevard

Noortje van de Sande, directeur Herrie Film & TV

Norbert ter Hall, filmregisseur

Oene Kummer, Henneman Agency

Paul Ruven, regisseur en ceo Talent United

Pauline Kleijer, recensent de Volkskrant

René Mioch, filmjournalist en mede-oprichter FCCE

René Wolf, programmeur Eye

Robert Alberdingk Thijm, scenarioschrijver

Ronald Simons, programmeur EYE

Signe Zeilich-Jensen, filmconsulent Speelfilm Nederlands Filmfonds

Silvia van der Heiden, directeur Nederlands Film Festival

Simon van den Berg, hoofdredacteur Theatermaker

Steven Strik, programmeur Melkweg

Viktorien van Hulst, directeur theaterfestival Boulevard

Vincent Kouters, recensent de Volkskrant

Walther van den Heuvel, hoofd programmering Theater Rotterdam

Wouter Bakker, programmeur Verkadefabriek

Wouter van Ransbeek, adjunct-directeur Toneelgroep Amsterdam

Zafer Yurkadul, directeur Podium Mozaïek

Design

Anne van der Zwaag, directeur Object

Annemartine van Kesteren, conservator design Boijmans van Beuningen

Arjen Bangma, directeur Transnatural

Arne Leliveld, eigenaar Matter of Material

Branko Popovic, artistiek adjunct-directeur Fashionclash

Caroline Boot, conservator TextielMuseum

Charlotte Bik, Willem de Kooning Academie

Davy Hezemans, directeur Spice pr

Dries van Wagenberg, programmeur Dutch Design Foundation

Evelien Reich, hoofdredacteur Elle Decoration

Frank Tjepkema, ontwerper

Georgette Koning, hoofdredacteur Mirror Mirror

Gerrit Uittenbogaard, Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten

Gijs Stork, mede-oprichter Salon

Harm Rensink, ontwerper

Jacob de Baan, ontwerper

Jacqueline Knudsen, redacteur ArchitectuurNL

Jan de Bruijn, conservator Gemeentemuseum Den Haag

Jeroen Junte, journalist de Volkskrant

Joost Alferink, jury Dutch Design Awards

Judy Straten, Judy Straten Art-Design

Karin Kuijpers, modejournalist

Karin Swerink, hoofdredacteur Vogue

Katja Lucas, programmeur Dutch Design Week

Laurens Hamacher, FashionClash Maastricht

Liesbeth van Berkel Huysman, oprichter Academie Artemis

Lotte Landsheer, ontwerper Cor Unum Ceramics

Louise Schouwenberg, Design Academy Eindhoven

Lucas Evers, Waag Society

Maarten Baas, ontwerper

Mariska van der Burgt, voorzitter Stichting Zetel

Marjan van Aubel, ontwerper

Marlies Buurman, directeur VondelCS

Martijn den Boer, Schoon & den Boer

Mirjam van der Lubbe, Van Eijk & Van der Lubbe

Peter de Winter, hoofdredacteur ArchitectuurNL

Richard Hutten , ontwerper

Sue-an van der Zijpp, conservator Groninger Museum

Teresa van Dongen, ontwerper

Thomas Eyck, ontwerper

Thomas Widdershoven, directeur Thonik

Tim Vermeulen, programmeur Dutch Design Foundation

Tjeerd Hendriks, eigenaar Groos

Viveka van de Vliet, designjournalist

Yien Wei Thye, Organisation in Design

Yu-Lan van Alphen, Stichting Doen

Regie

Alex de Ronde, directeur het Ketelhuis

Anna Drijver, actrice

Anouk Goorman, talent manager Nummer 19

Berend Jan Bockting, recensent de Volkskrant

Bor Beekman, redacteur de Volkskrant

Claudia Landsberger, BaseWorxForFilm

David Verbeek, filmregisseur

Derk-Jan Warrink, mede-oprichter Keplerfilm

Doreen Boonekamp, directeur Nederlands Filmfonds

Dorien van de Pas, hoofd New Screen NL Nederlands Filmfonds

Elske Falkena, castingdirecteur Elske’s Kast

Ernie Tee, Filmacademie

Frans van Gestel, producent Topkapi

Gijs Determeijer, partner Halal

Ido Abram, adjunct-directeur Eye

Ine Kim, pr Halal

Jan Pieter Ekker, chef kunst Het Parool

Jan Uttien, programmeur Filmschuur

Janey van Ierland, talent manager Nummer 19

Joost Daamen, programmeur Idfa

Julie Hakker, office manager Pupkin

Kirsten Ruber, directeur Go Short

Leontine Petit, producent Lemming Film

Lisette Kelder, producent Circe Films

Loes Komen, producent Room for Film

Lonni de Groot, Henneman Agency

Luc Freijer, Filmtheater Hilversum

Marie-Anne Rudolphi, eigenaar Theaterzaken Via Rudolphi

Martin Koolhoven, filmregisseur

Noortje van de Sande, directeur Herrie Film & Tv

Norbert ter Hall, filmregisseur

Oene Kummer, Henneman Agency

Oren Schrijver, oprichter Performer Agency

Paul Ruven, regisseur en ceo Talent United

Pauline Kleijer, recensent de Volkskrant

René Mioch, filmjournalist en mede-oprichter FCCE

René Wolf, programmeur Eye

Rieks Hadders, producent Mokum Filmdistributie

Robert Alberdingk Thijm, scenarioschrijver

Ronald Simons, programmeur Eye

Silvia van der Heiden, directeur Nederlands Film Festival

Mode

Alex van der Steen, stylist

Anne van der Zwaag, directeur Object

Annemartine van Kesteren, conservator design Boijmans van Beuningen

Arjen Bangma, directeur Transnatural

Arne Leliveld, eigenaar Matter of Material

Aynouk Tan, modejournalist

Branko Popovic, artistiek adjunct-directeur Fashionclash

Caroline Boot, conservator TextielMuseum

Caroline Krouwels, directeur Modefabriek

Charlotte Bik, Willem de Kooning Academie

Danie Bles, stylist

Davy Hezemans, directeur Spice Pr

Dries van Wagenberg, programmeur Dutch Design Foundation

Evelien Reich, hoofdredacteur Elle Decoration

Georgette Koning, hoofdredacteur Mirror Mirror

Gerrit Uittenbogaard, Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten

Gijs Stork, mede-oprichter Salon

Harm Rensink, ontwerper

Iris Ruisch, directeur M-ode

Jacob de Baan, ontwerper

Jan Jansen, schoenenontwerper

Jan Schoon, Schoon & den Boer

Jochem Leegstra, oprichter Staat

Joost Alferink, jury Dutch Design Awards

Jordy Huinder, stylist

Judy Straten, Judy Straten Art-Design

Karin Kuijpers, modejournalist

Karin Swerink, hoofdredacteur Vogue

Katja Lucas, programmeur Dutch Design Week

Laurens Hamacher, FashionClash Maastricht

Liesbeth van Berkel Huysman, oprichter Academie Artemis

Louise Schouwenberg, Design Academy Eindhoven

Lucas Evers, Waag Society

Maarten Baas, ontwerper

Maarten Spruyt, stylist

Madelief Hohé, modeconservator Gemeentemuseum Den Haag

Marieke Eyskoot, Talking Dress

Mariette Hoitink, directeur HTNK

Mariska van der Burgt, voorzitter Stichting Zetel

Marjan van Aubel, ontwerper

Marlies Buurman, directeur VondelCS

Martijn den Boer, Schoon & den Boer

Mirjam van der Lubbe, Van Eijk & Van der Lubbe

Nathalie Wouters, modejournalist

Ninke Bloemberg, modecurator Centraal Museum

Oscar Raaijmakers, ontwerper

Peter de Winter, hoofdredacteur ArchitectuurNL

Peter Leferink, hoofddocent Fashion & Design Amfi

Petra van Bennekum, fotograaf

Philipp Schueller & Rens de Waal, ontwerpduo

Puck & Hans, voormalig ontwerpers

Rachid Naas, Dutch Fashion Council NL

Ruud van der Peijl, stylist

Sue-an van der Zijpp, conservator Groninger Museum

Susanne Vegter, Studiovegter

Tessa de Boer, ontwerper, winnaar vorig jaar

Thomas Eyck, ontwerper

Thomas Vermeer, stylist

Thomas Widdershoven, directeur Thonik

Tjeerd Hendriks, eigenaar Groos

Tommy Hagen, haarstylist Tommy’s Toko

Yien Wei Thye, Organisation in Design

Yu-Lan van Alphen, Stichting Doen

Yvonne Twisk, hoofd zakelijke exploitatie erfgoed UvA

Cabaret

Alex Ploeg, komiek, comedytalent 2018

Ben Lansink, programmeur open podium BAC (Betty Asfalt Complex)

Daniël van Veen, directeur Amsterdams Kleinkunst Festival

Dick Zijp, recensent NRC

Dolf Jansen, cabaretier, presentator Spijkers met koppen

Floor Nicolas, programmeur Theater Walhalla

Frank Heijman, programmeur PePijn/Diligentia Den Haag

Frank van Schie, impresariaat Breijwerk

Frank Verhallen, stadsprogrammeur theaters Den Bosch

Geert Vriend, uitvoerend producent Bunker Theaterzaken

Gidi Heesakkers, recensent de Volkskrant

Hans Floberg, impressariaat Hekwerk

Ivo Victoria, programmeur comedyprogramma Lowlands

Jeroen Pater, comedian, creatief directeur ComedyHuis

Jochem Myjer, cabaretier

Joris Henquet, journalist de Volkskrant

Katja Brenninkmeijer, programmeur Schouwburg de Meerse

Marcel Haug, artistiek directeur International Comedy Festival Rotterdam

Micha Wertheim, cabaretier

Nico Baars, directeur Westlandtheater De Naald, voorzitter VSCD-cabaretjury

Pauline van Kordelaar, pr Impresariaat De Keet

Richard van Bilsen, oprichter cabaretsite Zwarte Kat

Roel Coppelmans, directeur PostTheater Arnhem

Ruben Tiemersma, directeur TVB Theater

Ruud Buurman, recensent Theaterkrant.nl

Said El Hassnaoui, organisator open mics (AOT Events)

Shikha Kohli, boeker George Visser theaterproducties

Tim Fransen, cabaretier

Vivienne Ypma, directeur De Kleine Komedie

Yentl en De Boer, cabaretduo

Media

Albert de Boeker, de Boeker Agency

Angela de Jong, tv-recensent AD

Anouk Kamminga, hoofdredacteur media VPRO

Arjan Penders, manager R&D Bnnvara

Arjan Snijders, zendercoördinator NH Radio

Boudewijn Vos, producent MediaLane

Dieuwke Wynia, directeur Mr. and Mrs. Lane

Eva Koreman, dj 3FM

Frank van der Lende, dj 3FM

Gidi Heesakkers, redacteur de Volkskrant

Hannah Stöve, tv-recensent Het Parool

Haro Kraak, tv-recensent de Volkskrant

Herbert Codée, de Radio Podcast

Iwan Reuvekamp, Audio Innovation Manager De Persgroep

Jacqueline Smit, voormalig commercieel directeur TMG

Jan Hoogesteijn, directeur Kink FM

Jantien van Tol, talentencoach Talpa Radio

Jeroen te Nuijl, hoofdredacteur Broadcast Magazine

Joep School, mediaredacteur De Wereld Draait Door

Joost Swinkels, dj Qmusic

Joris Henquet, journalist de Volkskrant

Jorn van Hoorn, coördinator NPO101

Jurgen van den Berg, presentator Radio 1 Journaal

Jurre Bosman, directeur audio bij NPO

Laurens Borst, zendermanager NPO Radio 1

Lennart van der Meulen, algemeen directeur VPRO

Lenneke van Ingen, eigenaar Creative Connectors

Linda Duits, mediawetenschapper

Loes Reijmer, redacteur de Volkskrant

Marc Adriani, directeur Talpa Radio

Mark Robinson, redacteur De Nieuws BV

Mattias Schut, directeur CCCP

Menno de Boer, directeur Radio 538

Menno van Dongen, redacteur de Volkskrant

Nanko Boelman, mediajournalist

Nynke de Jong, schrijver en columnist

Paul Onkenhout, redacteur de Volkskrant

Paul Römer, algemeen directeur NTR

Peter Contant, hoofdredacteur Max Magazine

Robert Heukels, hoofdredacteur Wendy

Rosanne Blommers, eindredacteur Bnnvara

Stan van Engelen, hoofdredacteur tv VPRO

Tim de Gier, mede-oprichter Dag en Nacht Media

Timo Kamst, opleidingscoördinator NPO-radio

Vincent ter Voert, Vincent TV Producties

Willemijn Francissen, mediadirecteur NTR

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.