Opinie
Lezersbrieven: 'Voor 1 keer dan...'
Lezers reageren op nieuws, columns en opinies.
Voor 1 keer dan..... dacht ik. Na lezing wil ik voortaan gewoon mijn Volkskrant 's morgens weer op de mat zien liggen.
Carla van Keulen, Oldenzaal
Tekort aan agenten
Ik heb met interesse de voorpagina gelezen: 'Tekort aan agenten door pensioengolf'. Onze zoon kwam bij een snelheidstest,die je moet afleggen wil je bij de politie kunnen komen, 9 seconden te laat, omdat hij uitgleed. Voor de rest had hij alles heel goed doorlopen. Nu moet hij een jaar wachten tot hij opnieuw mag solliciteren bij de politie. Misschien helpt het als men de snelheidstest wat versoepelt.
Willem Bakker, Westwoud
ambassadeur Gemeente Belangen Drechterland in Drechterland
Randstad
'"Laat die mensen in de Randstad het zelf maar uitzoeken", zo'n gevoel heerst er.' Dat is de laatste zin uit het stukje van De Speld van 29 november. Zelden is er in de Speld iets afgedrukt dat dichter bij de waarheid ligt dan dit.
Peter Noordermeer, Dreischor (Z)
Max Pam en Gerard Reve
Omdat Annabel Nanninga bij de dochter van Max Pam in de klas heeft gezeten, knijpt hij een oogje toe waar het gaat om haar bedenkelijke politieke ideeën. Ja, ik heb ook erg gelachen om Annabel bij De Slimste Mens. Grappige vrouw met een grote bek. Ik moet er alleen niet aan denken dat zij of Baudet het ooit voor het zeggen zouden krijgen. Wat is er gebeurd met Pams heldere blik? Pam parafraseert graag Reve in zijn columns (wat overigens ernstig voor hem pleit), dus ik zeg: 'Eigenlijk geloof ik niets, en twijfel ik aan alles, en nu zelfs aan u, Max Pam.'
Trees Roose, Haren (Gr)
Ed. Meijers
Als reactie op het interview met Marjan Schwegman 'Waarom kent niemand Ed. Meijers?' wil ik opmerken dat in 1970 aan Meijers een postzegel is gewijd ter gelegenheid van de invoering van boek 1 van het Nieuw Burgerlijk Wetboek. Van de zegel zijn ruim 30 miljoen exemplaren verkocht.
Janus Raaijmakers, Arnhem