Eterno

Artiest:
Fernando Lameirinhas
Genre:
Wereldmuziek
 
 
Uitgever:
Coast to Coast
Formaat:
CD
Verschenen april 2012
Eterno Eterno

Lameirinhas verstaat de kunst de diepte van de emotie op te zoeken zonder over de schreef te gaan 4

Hij heeft het allemaal al eens meegemaakt: het snelle leven van een popster en het grote geld, maar ook de hoogmoed en de val.

Dat alles boeit Fernando Lameirinhas al lang niet meer. Sinds de Portugese Nederlander zichzelf hervond als vertolker van zelfgeschreven repertoire in zijn moedertaal, heeft hij op uiterst ambachtelijke wijze een eigen idioom ontwikkeld van weemoedige en toch opbeurende liedjes die oppervlakkig bezien misschien doen denken aan de fado, maar in wezen kunstig geconstrueerde popsongs zijn, zij het dan in het Portugees.

De gasten die aan Lameirinhas nieuwe cd meewerken, zijn muzikale vrienden die hij dan ook liefdevol laat schitteren.
In het jazzy swingende Saudade do futuro (heimwee naar de toekomst) worden de achtergrondzangeressen Daisy Correia en Dina Medina als solist naar voren geschoven en vervult Eric Vloeimans een glansrol op trompet.

Lameirinhas verstaat de kunst de diepte van de emotie op te zoeken zonder over de schreef te gaan. Zelfs niet als hij het randje opzoekt, zoals in Lieverd van Toon Hermans.
(Recensie door Ton Maas, gepubliceerd op 06-04-2012)

      mail Doorsturen      print Printversie

Geef jouw oordeel over "Eterno"

naam
e-mailadres
beoordeling
reactie

nog karakters
 
 
algemene voorwaarden en gedragscode
 

meer recensies voor genre 'Wereldmuziek'

Recensie voor 3 Nights. - Zulya & The Children of the Underground , door Ton Maas

Recensie voor 3MA - Rajery, Ballaké Sissoko & Driss El Maloumi , door Ton Maas

Recensie voor 800 - Mercan Dede , door Ton Maas

Recensie voor 82 ej ti tu!? - Branko Galoic & Skakavac Orkestar , door Ton Maas

Recensie voor A hajnali csillag ragyog - Tcha Limberger's Kalotaszeg Trio , door Ton Maas

meer recensies voor artiest 'Fernando Lameirinhas'

Recensie voor Anaïna - Fernando Lameirinhas , door Ton Maas

ZOEK IN MUZIEK

best gewaardeerd

5 (2 stemmen)

Modern Vampires Of The City

Vampire Weekend



4


Wagner

Budapest Orchestra