Redactie −
11/12/11, 11:05
Nick Clegg.
© epa
De Britse vice-premier en leider van coalitiepartij Liberal Democrats is teleurgesteld in de uitkomsten van de eurotop van afgelopen week. Hij noemt het besluit van premier Cameron om zijn veto uit te spreken over de gemaakte afspraken 'slecht voor Groot-Brittannië' en 'uitermate teleurstellend'.
De uitspraken staan lijnrecht tegenover Cleggs eerste reactie op de EU-top. Afgelopen vrijdag noemde hij de Britse positie nog redelijk en bescheiden.
De partij van Nick Clegg staat bekend als pro-Europees, terwijl de Conservatieven van Cameron juist zeer euro-sceptisch zijn (net als de meerderheid van de Britten).
Ondanks het feit dat Clegg vindt dat Groot-Brittannië meer moet doen aan zijn relatie met Europa, vindt hij het niet nodig om een referendum over het onderwerp te houden. Ook zal hij de coalitie niet opblazen na het Britse nee, omdat dat 'een ramp voor de economie' zou zijn.
'Een Brittannië dat de EU verlaat, zal als irrelevant worden beschouwd door Washington', aldus Clegg tegen de BBC.
David Cameron zorgde voor veel boosheid bij andere Europese regeringsleiders door te weigeren zijn handtekening te zetten onder nieuwe begrotingsafspraken die meer macht en slagkracht aan Brussel moesten geven. Eerst leek het erop dat ook andere lidstaten dit zouden doen, maar vooralsnog staat Cameron met zijn beslissing alleen in Europa.