*

 
dossier

Statenverkiezingen

Ook Wim Kok werpt zich in de verkiezingsstrijd

Van onze redactie − 28/02/11, 11:02
Wim Kok © anp

AMSTERDAM - De spanning loopt op, nog minder dan 48 uur voordat de stembureaus opengaan. En dat is te merken. Zelfs Wim Kok werpt zich in de verkiezingsstrijd. De oud-premier zegt in een interview met het Financieele Dagblad (FD) dat zaterdag verschijnt dat het Kabinet-Rutte door de gedoogsteun van de PVV te weinig hervormt.

'Het is buitengewoon pikant dat een regeringsploeg die proclameert dat het een hervormingskabinet is, niets doet aan de woningmarkt en niets verandert aan de arbeidsmarkt', zegt Kok. 'Dat is naast gebrek aan voldoende prioriteit voor onderwijs de tweede zwakke plek van dit kabinet. Er is toch geen verbod op nadenken afgesproken?'

Volgens Kok komt het kabinet niet tot hervormingen doordat dat blijkbaar de prijs is 'die men voor de gedoogsteun aan de PVV moet betalen'.

Onderwijs en innovatie
Ook vindt Kok dat er meer zou moeten worden geïnvesteerd in onderwijs en innovatie. Dat is volgens hem de enige manier om de concurrentie met China aan te kunnen en de vergrijzing te kunnen opvangen.

'Ik zou andere keuzes maken. Om Nederland innovatiever te maken, moeten we geld vrijspelen voor een hoger opleidingsniveau, beter onderwijs en excellent onderzoek. Daarmee schept de overheid de voorwaarden voor een sterkere Nederlandse economie. Dat is een zwakke steen in het huidige kabinetsbeleid'
mailIcon print | |
<spring:message code='commonMessages.loading' />