*

 
dossier

film

De Grote Vriendelijke Reus wordt verfilmd

Redactie − 28/09/11, 12:26
Roald Dahl in 1979. © Kippa

Het populaire kinderboek De Grote Vriendelijke Reus (GVR) van Roald Dahl wordt verfilmd. Dreamworks zou de rechten voor de film hebben verkregen.

De film wordt geregisseerd door Kathleen Kennedy en Frank Marshall, die samen ook 'The Bourne Ultimatum' maakten. Het script wordt geschreven door Melissa Mathison, die eerder al het script voor onder meer de film E.T. maakte.

Roald Dahl schreef de GVR in 1982. Het verhaal gaat over de vriendschap tussen de vriendelijke reus en het meisje Sophie, waarvoor Roald Dahl werd geïnspireerd door zijn kleindochter Sophie.

Wie de cast van de film gaan vormen en wanneer de film wordt uitgebracht is nog niet bekend gemaakt.

Het is niet de eerste keer dat de GVR wordt verfilmd, in 1989 werd er een tekenfilm van gemaakt. Van andere boeken van Dahl, waaronder Sjakie en de chocoladefabriek, werden ook al films gemaakt.
mailIcon print | |
<spring:message code='commonMessages.loading' />