*

 
dossier

IFFR

IFFR vanuit huis: gratis twee films bekijken

Heleen van Lier − 28/01/12, 11:13
Still uit Black & White & Sex

Het International Film Festival Rotterdam is in volle gang. Kunt u niet naar het festival? Dan komt het festival naar u toe.

Vandaag begint het IFFR met een serie van exclusieve YouTube-premières van films die op het festival draaien. Deze zijn voor 24 uur beschikbaar op het YouTube-kanaal van IFFR en zijn hieronder te bekijken.

Deze zaterdag kunt u naar Shattered van Xu Tong en Black & White & Sex van John Winter kijken.

In Shattered filmt de in China controversiële Xu Tong een Chinese familie zoals deze is. Tang Xixin is een gepensioneerde spoorbeambte, die op zijn 80ste nog weinig van zijn uitgesproken karakter is kwijtgeraakt. Zijn dochter Caifeng runt een bordeel en is betrokken bij al even illegale mijnbouwpraktijken. De oude Tang is met zijn woordenstroom een ideale getuige van de 20ste eeuw, zijn dochter een kleurrijk symbool van het nieuwe China - al is ze ongetwijfeld in de ogen van de staat bepaald geen rolmodel.

In het in klassiek zwart-wit gedraaide Black & White & Sex staat een regisseur in een kale filmstudio met zijn crew klaar voor een interview met een prostituee. De documentairemaker interviewt haar uitgebreid, met verschillende camera's en een spervuur aan vragen. Acht verschillende actrices verbeelden één en dezelfde vrouw: Angie, de welbespraakte prostituee. Deze film-in-een-film is volgens het IFFR een confronterende, erotische en intellectuele, cinematografische striptease - deels geïnspireerd door Andy Warhols Screen Tests.
mailIcon print | |
<spring:message code='commonMessages.loading' />