Fractieleider Henk Krol van 50Plus kan zijn beloften om ouderen erop vooruit te laten gaan niet waarmaken. PvdA-leider Diederik Samsom zei dat in het tv-programma Eva Jinek op zondag.
Samsom beweert dat ik ouderen een 13de maand zou hebben beloofd. Een LEUGEN. Laat hij aantonen waar en wanneer. Kan hij dat niet dan excuus.
— Henk Krol (@HenkKrol) February 3, 2013
50Plus, nu twee zetels in de Tweede Kamer, is in de peilingen bezig aan een gestage opmars. Krol heeft het kabinet bij herhaling opgeroepen maatregelen die de koopkracht van ouderen aantasten ongedaan te maken.
Volgens Samsom is het door de economische crisis onvermijdelijk dat iedereen de komende jaren inlevert. De PvdA-leider zei zich wel zorgen te maken over de koopkracht van ouderen. Volgend jaar wil het kabinet iets extra's doen voor de lagere inkomens, zo staat in het regeerakkoord. Daarvan zullen volgens Samsom ook veel ouderen profiteren.
Krol ontkende op Twitter dat hij heeft beloofd dat ouderen erop vooruit zullen gaan. 'Samsom heeft mij beloftes horen doen die ik nooit heb gedaan.'
© 2013 - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.demorgen.be.