Het skûtsje van Grou heeft vrijdag het SKS-kampioenschap skûtsjesilen 2009 gewonnen. Schipper Douwe Visser wist bij de dagwedstrijd op het Snekermeer concurrenten Heerenveen en Sneek voor te blijven en werd tweede.
Bolsward behaalde, net als woensdag in de Lemster baai, de dagoverwinning.
Veertien skûtsjes streden de afgelopen twee weken op de Friese wateren om de eerste plek in het eindklassement. Het skûtsje van Heerenveen, de kampioen van vorig jaar, stond voorafgaand aan de wedstrijd bij Sneek nog gelijk met Grou. Vrijdag voer het als achste over de finish, zes plaatsen achter de nieuwe kampioen.
Tijdens de wedstrijd van vrijdag lagen de meeste schepen vaak stil bij gebrek aan wind. Zaterdag en donderdag gelastte de organisatie de wedstrijden af. Die dagen waaide het juist te hard.
In het algemeen klassement eindigde Pieter Brouwer van Heerenveen op de tweede plaats. Douwe Visser van Sneek, naamgenoot van de schipper van Grou, werd derde. Het skûtsje van Langweer eindigde als laatste.
Schipper Eildert Meeter nam dit jaar het roer over van het Huizumer skûtsje. Zijn oom Lodewijk Meeter, door skûtsjesilers Lodewijk de Veertiende genoemd, besloot vorig jaar te stoppen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.demorgen.be.
Sport:
voetbal,
wielrennen,
tennis,
auto- & motorsport,
meer sport.