*

 

Skûtsjesilen afgelast wegens harde wind

ANP − 30/07/09, 15:36

De twee wedstrijden skûtsjesilen van het SKS-kampioenschap die donderdag op het programma stonden, zijn wegens harde wind (kracht 6 met uitschieters naar 7) afgelast. Op aanraden van weerman Piet Paulusma besloot de organisatie de wedstrijden niet door te laten gaan.

De skûtsjes zouden donderdag een extra wedstrijd zeilen, omdat ze die van zaterdag nog moesten inhalen. Toen ging voor de derde keer op rij de wedstrijd bij Stavoren niet door. Ook toen was de wind te krachtig.

Regelmatig slaan skûtsjes om bij wedstrijden. Omdat het platbodems zijn en ze geen kiel hebben, zijn ze zeer gevoelig voor windstoten. Het is een hele klus om een omgeslagen skûtsje weer overeind te trekken en het levert vaak veel materiĆ«le schade op.

De organisatie heeft nu besloten de gemiste wedstrijd niet in te halen. Vrijdag vindt de slotwedstrijd plaats op het Snekermeer. De strijd wordt vooral gestreden tussen Heerenveen en Grou, die samen de leiding hebben in het klassement. Ook Sneek maakt nog een grote kans om het kampioenschap te winnen.

mailIcon print |