De Nederlandse volleyballers ontbreken volgend jaar voor het eerst sinds 1983 op het Europees kampioenschap. Estland nam zondag in de EK-kwalificatiewedstrijd in Rotterdam een 2-0-voorsprong in sets. Na de 3-1-overwinning vorige week in het eerste duel was dat voor de mannen uit Oost-Europa voldoende om ten koste van Oranje het EK te bereiken.
Nederland had de tweede wedstrijd minimaal met dezelfde cijfers moeten winnen om deelname aan het EK in Tsjechiƫ en Oostenrijk af te dwingen, dat lukte echter niet.
Oranje begon in de eerste set nerveus en stond al snel met 3-0 achter, dit verschil kon de ploeg niet meer goedmaken. Estland won de set met 25-21. In de tweede set begon Nederland met een kleine voorsprong, maar Estland maakte dit snel goed. De ploeg won de set met 25-16. In het derde bedrijf besliste Estland de wedstrijd met 25-23.
Oranje wist zich vorig jaar ook al niet de kwalificeren voor het WK. Door het missen van dat toernooi en nu ook het EK wordt plaatsing voor de Olympische Spelen van 2012 een heel moeilijke opgave.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.demorgen.be.
Sport:
voetbal,
wielrennen,
tennis,
auto- & motorsport,
meer sport.