*

 

Apple: signaalaanduiding iPhone 4 klopt niet

Door: redactie − 02/07/10, 15:47

Apple heeft naar eigen zeggen ontdekt waarom veel gebruikers van de nieuwste iPhone problemen hebben met de ontvangst. Het bedrijf heeft een verkeerde formule gebruikt om de ontvangststerkte te berekenen.

  • Nieuwe iPhone in de winkel. (AP)

Dat heeft Apple vrijdag bekendgemaakt in een persbericht. Door de verkeerde rekenmethode worden er in veel gevallen twee balken te veel op het display van de telefoon weergegeven. Volgens Apple verklaart dit waarom er zoveel berichten kwamen van ontvangstproblemen: de ontvangst was sowieso al slechter dan dat de gebruiker dacht. Het bedrijf gaat een update op de markt brengen waarbij een nieuwe rekenformule wordt gebruikt. Ook zullen de eerste twee balkjes iets groter worden weergegeven, zodat ze beter zichtbaar zijn.

De eerste klachten over de antenne verschenen al op de eerste dag na de lancering van de telefoon in de VS, maar na een week stonden alle grote techweblogs vol met verhalen over de haperende antenne. In een reactie liet Apple vorige week al weten dat ‘antennes van de meeste telefoons minder goed presteren wanneer ze worden aangeraakt’. Steve Jobs zei vorige week op een conferentie Op de Worldwide Developers Conference van Apple zei Jobs vorige week dat het probleem een ‘non-issue’ was. ‘Gebruikers die daar last van hebben, houden het apparaat gewoon verkeerd vast.’

mailIcon print |