Het oordeel dat de Autoriteit Financiƫle Markten gaf over ABN-topman Gerrit Zalm was alleen gebaseerd op zijn werk bij DSB Bank. Zijn functioneren als minister en zijn beginperiode bij ABN werden bijna niet betrokken bij het oordeel. Dat zei professor Michiel Scheltema maandag in de Tweede Kamer.
Scheltema bekeek op verzoek van de Kamer de oordelen van AFM en De Nederlandsche Bank over Zalm. Volgens Scheltema moet een toezichthouder bij het beoordelen van de deskundigheid van een bestuurder ook kijken naar algemene leidinggevende capaciteiten, in de afgelopen vijf jaar. ‘Dan is het toch opmerkelijk wanneer je alleen kijkt naar de tijd bij DSB en andere periodes er niet bij betrekt’, aldus Scheltema over de negatieve aanbeveling die AFM uiteindelijk aan DNB gaf.
In het oordeel van AFM moest Zalm vertrekken bij ABN, vanwege zijn functioneren bij DSB. DNB vond dat Zalm kon blijven, demissionair minister Jan Kees de Jager sloot zich daarbij aan.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.demorgen.be.
Nieuws:
Belgisch nieuws,
buitenlands nieuws,
wetenschap,
gezondheid,
stand der dingen.