In de Nederlandse politiek bestaat volgens premier Balkenende de neiging 'zaken geweldig op te blazen'.
Door de aandacht voor hypes komen ‘fundamentele ontwikkelingen niet aan de orde’, vindt de premier. Daaronder verstaat hij onderwerpen als de toekomst van Nederland op langere termijn, de duurzaamheid en sociale samenhang.
Volgens Balkenende worden ministers wel erg vaak naar de Kamer geroepen. Hij noemde als voorbeeld minister Klink van Volksgezondheid, die daar sinds november al 77 maal moest verschijnen. ‘Een geweldig groot aantal’, aldus Balkenende. Hij vroeg zich ook af of er zo veel spoeddebatten nodig zijn.
Balkenende wilde nog niet reageren op vicevoorzitter Herman Tjeenk Willink van de Raad van State, die deze week ook klaagde over de hypes in de politiek. De Kamer heeft daarover een brief gevraagd aan het kabinet.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.demorgen.be.
Nieuws:
Belgisch nieuws,
buitenlands nieuws,
wetenschap,
gezondheid,
stand der dingen.