De gemeente Almere heeft opening van zaken gegeven over privégebruik door B en W van taxi’s en dienstauto.
Het is een keer voorgekomen dat wethouder Johanna Haanstra (PvdA) de taxi in Den Haag een stukje liet omrijden om haar visum voor China op te halen bij de ambassade – voor haar eigen vakantie welteverstaan. En wethouder Adri Duivesteijn (PvdA) heeft een keer zijn kinderen met de dienstauto naar school gebracht. Eenmalig, nog geen 200 meter van zijn verblijfplaats in Almere, en in de stromende regen bovendien, benadrukt gemeentewoordvoerder Peter Spek.
Spek had het gisteren druk met de journalisten die met eigen ogen de collegeritten met de taxi en met de ene dienstauto van het college van Almere kwamen doorkijken, die in de afgelopen zeven maanden zijn geboekt.
‘Zo kunnen de burgers zelf zien dat het privégebruik absoluut meevalt. De facilitering van het college van burgemeester en wethouders in Almere is zeker niet buitensporig. Eerder sober’, aldus Spek.
Het college besloot openheid van zaken geven nadat onder meer wethouder Adri Duivesteijn en burgemeester Annemarie Jorritsma (VVD) er in een anonieme brief van waren beschuldigd de taxi en de dienstauto voor privébestemmingen te gebruiken.
Duivesteijn voelde zich zozeer gegriefd door de beschuldigingen van misbruik van gemeenschapsgeld, dat hij tijdelijk zijn werk heeft neergelegd. Maar dinsdag om half tien ’s ochtends is hij er weer hoor, zegt Spek.
Uit de ritstaten blijkt dat Jorritsma en Duivesteijn verreweg de meeste kilometers maken. Jorritsma heeft de dienstauto de meeste tijd in gebruik. En Duivesteijn neemt geregeld de taxi naar Den Haag, waar hij woont.
Dat is geheel volgens afspraak, aldus Spek. Duivesteijn heeft dan ook zelf geen auto. Andere wethouders nemen volgens de woordvoerder ook wel eens de fiets.
Het is inderdaad voorgekomen, zoals de anonieme briefschrijver meldde, dat toen het voltallige college op Schiphol stond, de oogdruppels van Duivesteijn met de taxi zijn opgehaald uit Den Haag.
Maar wie alle ritstaten bekijkt, ziet lange dagen met vooral veel werkafspraken. En als het moet, bestuurt Jorritsma zelf de dienstauto. Volgens PvdA-fractievoorzitter Rob Beuse, die met veel andere raadsleden gisteren de ritstaten kwam bekijken, blijkt eruit dat er geen sprake is van fraude of verspilling van gemeenschapsgeld.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.demorgen.be.
Nieuws:
Belgisch nieuws,
buitenlands nieuws,
wetenschap,
gezondheid,
stand der dingen.