*

 

Universiteiten benadeeld door fout ministerie

Van onze verslaggever Bart Dirks − 08/09/09, 07:00

De Technische Universiteit Delft heeft sinds 2007 circa 40 miljoen euro te weinig budget gekregen, terwijl de Universiteit van Tilburg ongeveer hetzelfde bedrag te veel heeft ontvangen. Door een fout bij het ministerie van Onderwijs is in totaal bijna 100 miljoen euro verkeerd onder universiteiten verdeeld.

De universiteiten die te veel geld hebben ontvangen, mogen dat bedrag behouden. Maar de universiteiten die nog geld tegoed hebben van het ministerie, krijgen dat tussen nu en maximaal veertien jaar terugbetaald.

D66 wil opheldering van minister Plasterk (Onderwijs). Fractieleider Pechtold wil weten waarom de benadeelde universiteiten zo lang op hun geld moeten wachten en waar de minister de benodigde tientallen miljoen vandaan denkt te halen.

mailIcon print |