*

 

Zelfs het cabaret wordt zouteloos door de islam

Janny Groen, Annieke Kranenberg − 02/04/09, 22:15

Europa hoeft nergens bang voor te zijn, ook niet voor de islam. ‘Als we maar eensgezind de problemen onder ogen willen zien’....

Mat Herben, voormalig fractieleider van de LPF, constateert wrang dat maar weinig Europeanen het gevaar van de islam onderkennen. Hij is zelfs bang dat ‘Europa over 25 jaar Europa niet meer is’ en tal van vrijheden zal hebben ingeleverd. Te beginnen met de vrijheid van meningsuiting.

De Prof. Dr. W.S.P. Fortuynstichting hoefde niet lang na te denken over de meest toepasselijke ruimte om haar boek Eindstrijd (met bijdragen van nationale en internationale islamcritici) te presenteren. Dat werd in Den Haag De Vrijdenkersruimte van de VVD, waar donderdag VVD-leider Mark Rutte het eerste exemplaar in ontvangst nam.

Hij is het niet met alles eens wat in Eindstrijd wordt gesteld, maar dat de vrijheid van meningsuiting en andere westerse waarden – gelijke rechten voor vrouwen en homo’s – vanwege de komst van de islam onder druk staan, onderschrijft Rutte volledig.

De Vrijdenkersruimte werd door de VVD en PVV in juli 2008 geopend, als reactie op de arrestatie van de cartoonist Gregorius Nekschot. Die had volgens justitie voor moslim beledigende cartoons vervaardigd.

Rutte hekelde ‘de meebuigcultuur’. Uit angst voor gewelddadige reacties van moslims past het Westen zelfcensuur toe. Of, zoals een van de auteurs, arabist Hans Jansen, zegt: ‘Baardmannen in binnen- en buitenland bepalen in steeds grotere mate wat er in Nederland gebeurt.’

Jansen somt een heel rijtje ‘meebuigactiviteiten’ op: van het toestaan van gescheiden zwemlessen, overheidsloketten voor vrouwen en mannen, tot het zouteloos worden van het cabaret, dat angstvallig grappen over de islam mijdt.

mailIcon print |