*

 

'PvdA zet nu al in op val rechts kabinet'

Van onze redactie/ANP − 10/09/10, 10:06

De PvdA heeft zich neergelegd bij een rol in de oppositie. De op een na grootste partij heeft al een strijdplan klaarliggen voor de aanval vanuit de oppositiebankjes.

  • Cohen vrijdag op het Binnenhof. (ANP)
    Cohen vrijdag op het Binnenhof. (ANP)

Dat schrijft De Telegraaf vrijdag op basis van het 'geheime plan'.

Massale opstand

De partij zal alles op alles zetten om een massale opstand tegen een verwachte coalitie van VVD, CDA en PVV te organiseren. Daartoe zal het de spanningen in het 'kabinet Wilders', zoals de PvdA het vanaf nu zal noemen, bloot gaan leggen. De partij wil zo graag het aanstaande kabinet opblazen dat als daar een serieuze kans op is, 'de opportuniteit voorrang kan krijgen boven consistent, geloofwaardig optreden.'

De PvdA zal de samenwerking opzoeken met 'de sociale beweging, de milieubeweging, ouderen en jongerenorganisaties' en zal de strijd dus niet in 'Haags isolement' gaan voeren. Andere linkse partijen zouden slechts als figuranten gezien worden in het spel. De SP wordt gezien als een dogmatische socialistische partij en D66 en GroenLinks als 'links-liberale clubs'.

Een van de scenario's

Een woordvoerster van de PvdA bevestigde vrijdag het bestaan van het document. ‘We hebben zoals altijd tijdens de fractiedagen vooruitgekeken naar het komende jaar. Zowel in coalitierol als in een oppositierol. Het stuk waar de Telegraaf uit citeert, was een van de scenario's en mogelijke strategieën die zijn besproken. De strijdbaarheid die uit het artikel spreekt, kunnen we zonder meer bevestigen’, aldus de zegsvrouw.

mailIcon print | |
<spring:message code='commonMessages.loading' />