*

 

'Nederlanders vertrouwen banken het minst’

Van onze verslaggever − 25/06/10, 15:52

De kredietcrisis lijkt het vertrouwen van Nederlanders in hun banken onherstelbaar te hebben beschadigd. 40 procent van de Nederlanders zegt dat ze ontevreden zijn over hun bank. Dat is ver boven het Europees gemiddelde van 24 procent.

Dit blijkt uit een enquête van adviesbureau Ernst & Young onder zevenduizend Europeanen, onder wie duizend Nederlanders. De uitkomsten zouden de Europese bankleiders zorgen moeten baren, schrijven de onderzoekers. ‘Ons onderzoek toont aan dat klanten gemakkelijk hun kar keren en naar een andere bank overstappen als ze niet tevreden zijn.’

De loyaliteit van bankklanten neemt snel af en in Nederland het snelst. Een op de zeven bankklanten heeft onlangs van huisbank geruild. Nog eens op de twintig Nederlanders is van plan dat binnenkort te doen. Klanten die wel bij hun bank blijven, brengen hun spaargeld of hun beleggingspot vaak naar een andere bank. Eenderde van ondervraagden heeft vanwege de kredietcrisis rekeningen geopend bij andere banken.

Dat Nederlandse banken steeds meer diensten via internet en de telefoon verlenen, valt niet in de smaak. 60 procent van de ondervraagden wil meer persoonlijke aandacht.

mailIcon print |