*

 

Topbankier mag best forse bonus krijgen, zegt Obama

Van onze correspondent Philippe Remarque − 10/02/10, 22:09

President Obama zegt dat hij de grote Wall Street-bankiers hun topbonussen ‘niet misgunt’. Daarmee neemt de president weer wat gas terug in zijn verbale strijd tegen de excessen op Wall Street.

  • Obama (AFP)

De topman van JPMorgan Chase, Jamie Dimon, krijgt over het afgelopen jaar een bonus van 17 miljoen dollar (12,3 miljoen euro). Lloyd Blankfein, de impopulaire directeur van Goldman Sachs, krijgt 9 miljoen dollar. Beiden hebben onlangs g moeten getuigen over de rol die hun firma’s speelden bij het ontstaan van de kredietcrisis.

Bevraagd naar de bonussen zei Obama tegen Business Week : ‘Ik ken die mannen allebei. Het zijn heel slimme zakenlui. Zoals de meeste Amerikanen misgun ik mensen succes en rijkdom niet. Dat maakt deel uit van het vrijemarktsysteem.’

17 miljoen is een ‘onvoorstelbare hoeveelheid geld voor Main Street’, zei de president. Maar ‘er zijn honkballers die meer dan dat verdienen en de World Series niet halen, dus daar ben ik ook door geschokt.’

Obama wees erop dat de bonussen van de twee, anders dan voorheen, grotendeels worden uitbetaald in aandelen. Dat beloont ‘bewezen prestaties’ over een langere periode, zei hij, en moedigde andere bedrijven aan hetzelfde te doen.

‘Dat is een eerlijker manier om het succes van een topman te meten en zal uiteindelijk de prestaties van Amerikaanse bedrijven verbeteren’, zei Obama. Hij vindt ook dat aandeelhouders zich actiever moeten bemoeien met de beloning.

De afgelopen weken heeft Obama hard uitgehaald naar de ‘fat cats’ van Wall Street en hun bonussen. Maar in Business Week benadrukt hij dat zijn regering samenwerkt met het bedrijfsleven.

mailIcon print |