Gedreven door de hoge benzineprijs en de gunstige fiscale bijtelling, kiezen Nederlandse automobilisten massaal voor zuinige hybride auto’s.
Hybride auto’s worden naast een gewone verbrandingsmotor ook aangedreven door een elektromotor en een accu. De auto’s zijn zeer zuinig en stoten weinig CO2 uit. CO2 is een belangrijk ‘broeikasgas’, dat het klimaat beïnvloedt.
Sinds begin dit jaar beloont de overheid de aanschaf van auto’s met een zeer lage CO2 uitstoot. Zakelijke rijders betalen dan geen 25 maar 14 procent bijtelling. Particulieren krijgen een milieusubsidie van 6.400 euro en fikse korting op de wegenbelasting.
Toyota en Honda zijn de enige automerken die in Nederland een hybride middenklasse-auto verkopen. Zij kunnen de vraag nauwelijks bijbenen. Toyota verwacht dit jaar evenveel hybride auto’s te verkopen als in acht voorgaande jaren bij elkaar. ‘Maar dan moeten er wel voldoende auto’s beschikbaar zijn’, zegt Toyota-importeur Louwman & Parqui. ‘We kunnen dit jaar zeker tienduizend exemplaren van de Toyota Prius verkopen, maar de fabrikant kan ze waarschijnlijk niet leveren.’
Honda zag het eerste kwartaal van dit jaar de verkoop van de Civic Hybrid ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar met ruim 700 procent stijgen, van 149 naar 1.213 stuks.
Bij leasemaatschappij Leaseplan is de vraag verdubbeld. ‘Vanwege de lage bijtelling nemen onze klanten zelfs het grote nadeel voor lief dat hybrides te lichte motoren hebben om een caravan te trekken.’
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.demorgen.be.
Geld:
economie,
consument.