*

 

Megafraude via Kaaimaneilanden

Van onze verslaggevers Merijn Rengers, John Schoorl − 07/12/07, 02:51

Een belangrijk deel van de miljoenendeal bij de vastgoedfraude werd verhuld, de Nederlandse Belastingdienst ontweken.

  • Hoe het pensioenfonds op één dag 150 miljoen misliep. (de Volkskrant)

Dat blijkt uit gegevens van het Kadaster. De door het Openbaar Ministerie (OM) onderzochte verkoop van huizen en bedrijfspanden verliep in een zeer kort tijdsbestek via een keten van vastgoedbedrijven. Niet duidelijk is wie zich achter de bv’s op de Kaaimaneilanden verschuilt.

Advocatenkantoor NautaDutilh is gevolmachtigde van deze bedrijven, maar geeft geen informatie. Bij de deal waren gerenommeerde ondernemingen zoals het Philips Pensioenfonds, het Bouwfonds en Fortis betrokken.

Inmiddels heeft ook Fortis een intern onderzoek gelast naar mogelijke onregelmatigheden. De bank geldt niet als verdachte. Centrale rol in deze fraude speelt volgens het OM ex-Bouwfonds-directeur Jan van V.

mailIcon print |