De Persgroep biedt op krantenuitgever Wegener

Door: Wilco Dekker − 15/10/12, 08:21
© ANP. De kranten van de Persgroep.

De Persgroep, de uitgever van onder meer de Volkskrant, wil Wegener overnemen. Het Belgisch-Nederlandse mediabedrijf heeft zich gemeld als kandidaatkoper voor de uitgever van regionale kranten, die sinds kort in de etalage staat.

Dat melden betrokkenen rond het proces. Of De Persgroep alle kranten van Wegener wil houden, is nog onduidelijk. Het zou gaan om 'de eerste fase van een niet-bindend bod', om de belangstelling voor een overname kenbaar te maken.

Wegener geeft zeven dagbladen uit in het midden, oosten en zuiden van het land, naast een reeks huis-aan-huisbladen. Bekende kranten zijn onder meerĀ Brabants Dagblad, de Stentor en de Gelderlander. Ook een bekend online merk als Jobtrack.nl is onderdeel van het uitgeefconcern.

Wegener staat sinds kort te koop door de mislukking van het Britse moederbedrijf Mecom. De investeringsmaatschappij wilde een Europese groep van regionale krantenbedrijven bouwen, maar dat plan mislukte. Mecom betaalde in 2007 zo'n 800 miljoen euro voor Wegener. Mecom zelf is na een recente winstwaarschuwing nog geen 150 miljoen euro waard.

Opdelen
De Persgroep - ook de uitgever van Algemeen Dagblad, Trouw en Het Parool - zou met Wegener erbij een te groot marktaandeel op de Nederlandse krantenmarkt krijgen. Datzelfde geldt voor TMG, de uitgever van De Telegraaf en diverse regionale kranten. Daarom wordt gespeculeerd dat beide uitgevers Wegener gaan opdelen. Voor de kranten in het zuiden zou ook Belgische interesse zijn.

De dagbladsector staat vanwege de krimp een consolidatie te wachten. De nauw aan Wegener verbonden MGL - de uitgever van twee Limburgse kranten - staat ook in de etalage. Datzelfde geldt voor NDC, de uitgever van de Leeuwarder Courant en het Dagblad van het Noorden.

mailIcon print |