*

 

Gasconflict Rusland-Oekraïne opgelost

ANP/DPA − 18/01/09, 00:17

De Russische premier Vladimir Poetin en zijn Oekraïense ambtgenoot Joelia Timosjenko hebben een akkoord bereikt in het gasconflict tussen de beide landen.

  • De Russische premier Poetin (achtergrond) en president Medvedev. (AFP)
  • Premier Timosjenko van Oekraïne en haar Russische ambtsgenoot Poetin praten met topman Alexei Miller van Gazprom. (AFP)

Poetin zei na afloop van de gesprekken dat de Russische gasleveringen naar Europa mogelijk snel worden hervat. Volgens Interfax behelst het akkoord dat Oekraïne de in West-Europa gebruikelijke marktconforme gasprijzen gaat betalen. Wel krijgt Oekraïne voor 2009 een korting van 20 procent, als Oekraïne het lage tarief voor doorvoer naar West-Europa blijft berekenen dat voor 2008 was afgesproken.

De twee premiers hebben de gasbedrijven van hun landen opgedragen contracten op te stellen op basis van de onderlinge mondelinge afspraken. De gasleveringen moeten meteen worden hervat nadat deze zijn getekend, aldus een zegsman van Poetin.

]]>

mailIcon print |