*

 

Meer drankpatiënten op eerste hulp

ANP/Redactie − 22/01/12, 12:47
© anp

Tijdens de jaarwisseling zijn meer patiënten bij de eerste hulp gebracht wegens overmatig alcoholgebruik dan een jaar ervoor. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS onder alle spoedeisende hulpen in Nederland.

Bij 73 hulpposten die gegevens leverden aan de NOS, steeg het aantal patiënten dat na overmatig alcoholgebruik binnenkwam van 481 naar 586 rond de laatste jaarwisseling. Dat is een stijging van 22 procent.

Toch ligt het totaal aantal drankpatiënten op de hulpposten waarschijnlijk hoger. Zo wordt op tien hulpposten alleen alcoholvergiftiging geturfd. Andere soorten verwondingen door drankmisbruik worden niet apart geteld. Iemand die dronken zijn schouder breekt, wordt meegeteld in de statistieken als gebroken schouder.

Minister Edith Schippers van Volksgezondheid noemt de resultaten schokkend. Ze kondigt aan harder te gaan optreden tegen drankmisbruik en binnenkort met maatregelen te komen.
mailIcon print | |
<spring:message code='commonMessages.loading' />