*

 

McChrystal haalt teugels elitetroepen aan

ANP − 16/03/10, 11:49

De meeste Amerikaanse elitetroepen in Afghanistan vallen sinds kort voor het eerst onder de directe controle van de Amerikaanse generaal Stanley McChrystal, de hoogste NAVO-commandant in het land.

McChrystal heeft dit bewerkstelligd vanwege zorg over aanhoudende burgerdoden en wanorde tussen verschillende eenheden op het slagveld. Dat berichtte de The New York Times dinsdag.

‘Soms rijden ze elkaar onbedoeld in de wielen; een hand is hiermee bezig en een andere hand doet wat anders. Beiden proberen het juiste te doen maar zonder goed resultaat’, aldus McChrystal in de krant. Voorheen was het onduidelijk wie het commando over deze troepen voerde.

Volgens critici zijn vooral de speciale troepen verantwoordelijk voor het hoge aantal burgerdoden in Afghanistan.

mailIcon print | |
<spring:message code='commonMessages.loading' />