*

 

Joran eist 10 miljoen dollar van Chili

ANP/Redactie − 27/11/11, 21:18
Joran tijdens zijn getuigenis op 25 september jongstleden in Lima. © ANP

vk UPDATE Joran van der Sloot wil een schadevergoeding van 10 miljoen dollar van de Chileense staat, omdat zijn rechten geschonden zijn toen hij in Chili werd aangehouden vanwege de moord op Stephany Flores.

  • © ap
Dat staat in een aanklacht voor de Interamerikaanse Comissie voor de Mensenrechten, waar het Peruaanse televisieprogramma El Dominical de hand op heeft weten te leggen.

Nadat hij was opgepakt, werd hij uitgeleverd aan Peru. Volgens Van der Sloot gebeurde dat zonder dat er een uitleveringsverzoek was ingediend. Hij kon ook niet in beroep tegen die uitlevering.

In zijn aanklacht richt Van der Sloot zijn pijlen onder meer op de oud-president van Peru, Alan GarcĂ­a, de toenmalige minister van Binnenlandse Zaken van Peru, twee generaals van de politie en de vader van Stephany, Ricardo. Die zouden veel druk hebben uitgeoefend op Chili, waardoor dat land het recht van Van der Sloot op een eerlijk proces schond.

Van der Sloot beargumenteert dat zijn rechten als verdachte geschonden zijn, hij geen advocaat mocht raadplegen en dat hij geen contact met zijn familie mocht opnemen. Volgens El Dominical heeft de Interamerikaanse Commissie voor de Mensenrechten de aanklacht in behandeling genomen.

Joran van der Sloot wordt beschuldigd van moord op Stephany Flores, op zijn hotelkamer in de Peruaanse hoofdstad Lima op 30 mei 2010. Zijn proces begint op 6 januari in Lima.
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de andere VK bezoekers

Aan het laden ...
<spring:message code='commonMessages.loading' />