*

 

Minder toeristen door slecht paasweer

Van onze verslaggever − 05/04/10, 15:09

Toeristische bedrijfstakken hebben een teleurstellend paasweekeinde gehad. Het slechte weer zorgde wel voor een grotere toeloop bij de meubelboulevards.

  • Bezoekers vermaken zich op Tweede Paasdag prima in het park Duinrell (ANP)

Volgens het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) hebben circa 800 duizend buitenlandse toeristen de paasdagen in Nederland doorgebracht en circa 100 miljoen euro besteed. Vorig jaar kwamen 50 duizend toeristen meer uit het buitenland. Dat komt volgens het NBTC doordat Pasen dit jaar vroeg viel en de weersverwachting slecht was. Een kwart miljoen Nederlanders vierden Pasen in eigen land – net zoveel als vorig jaar.

Meubelbedrijven boeken elk jaar een belangrijk deel van hun jaaromzet op Tweede Paasdag. Mede door het matige weer liepen de woonboulevards flink vol. Naar Villa Arena in Amsterdam kwamen maandag circa 10 duizend mensen, tegen 8.000 vorig jaar. Het Alexandrium in Rotterdam kreeg 3.000 bezoekers meer dan vorig jaar en kwam op 11 duizend potentiële kopers. Dat kwam ook omdat daar naast de meubelwinkels ook de Megastores waren geopend.

Niet druk

Toch bleef de traditionele verkeersdrukte rond meubelboulevards en IKEA-vestigingen op Tweede Paasdag uit. Op de wegen naar de stranden van Zandvoort en Scheveningen stonden volgens de VerkeersInformatieDienst wel files. Autobedrijven meldden een fikse toeloop op tweedehands modellen.

De dreiging van regenachtig weer bezorgde de Nederlandse bioscopen een zeer goed paasweekeinde. Marktleider Pathé – goed voor circa 30 procent van alle Nederlandse zalen – trok van donderdag tot en met zondagavond 155 duizend bezoekers, ruim 50 duizend meer dan het paasweekeinde van vorige jaar.

Madurodam

Waar het matige weer goed uitpakte voor winkels, musea, horecagelegenheden en bioscopen, zorgde het bij de dierentuinen, pretparken en Madurodam voor lagere bezoekersaantallen dan vorig jaar. Ze bleven althans achter bij die van vorig jaar. Maar toen waren de paasdagen de warmste in een kwart eeuw. De belangenvereniging van attractieparken typeerde de paasdagen als ‘plezierig druk’ en ‘een prima start van het attractieseizoen’.

mailIcon print |