*

 

British Airways maakt kerosine uit huisvuil

Van onze verslaggever Michael Persson − 16/02/10, 06:00

Een herboren procedé scheelt British Airways zo’n 3 procent in de uitstoot van broeikasgas.

British Airways gaat op volle vuilniszakken vliegen. De Britse luchtvaartmaatschappij maakte maandag bekend dat het een fabriek laat bouwen die vanaf 2014 jaarlijks 500 duizend ton Londens afval moet omzetten in kerosine.

Met de fabriek denkt British Airways bijna 73 miljoen liter kerosine per jaar te kunnen produceren, en 550 duizend ton CO2 minder uit te stoten. Dat komt overeen met ongeveer 3 procent van de huidige broeikasgasemissies van BA’s vliegtuigen.

De fabriek, die waarschijnlijk ergens in Oost-Londen wordt gebouwd, wordt de tweede in de wereld. De bedenker, het Amerikaanse bio-energiebedrijf Solena, heeft ook een dergelijke fabriek gepland in Californië.

De fabriek maakt brandstof uit het afval via het zogeheten Fischer-Tropschproces, dat in 1923 in het oliearme Duitsland werd bedacht om diesel uit steenkool te halen. Het procedé kan ook worden toegepast op andere organische grondstoffen – in dit geval huishoudelijk afval en biomassa.

Volgens een woordvoerder van het Nederlandse ingenieursbureau Arcadis, dat het project begeleidt, zullen de kosten van de fabriek zo’n 200 miljoen pond (230 miljoen euro) bedragen. De geproduceerde brandstof zou ongeveer evenveel kosten als gewone kerosine.

mailIcon print |