Jan Bos hoopt op trilogie

ANP op 05 november '06, 09:10, bijgewerkt 05 november '06, 10:19
Jan Bos heeft zaterdag bij de nationale kampioenschappen schaatsen zijn tweede afstandstitel binnen gehaald. De sprinter van Telfort werd kampioen op de 1000 meter, in 1.11,36. Vrijdag won hij ook de 500 meter. (ANP)

ASSEN - Jan Bos heeft zaterdag bij de nationale kampioenschappen schaatsen zijn tweede afstandstitel binnen gehaald. De sprinter van Telfort werd kampioen op de 1000 meter, in 1.11,36. Vrijdag won hij ook de 500 meter.

Op de tweede plaats eindigde titelverdediger Stefan Groothuis, daarna kwamen Beorn Nijenhuis en Simon Kuipers. Erben Wennemars werd zevende, maar plaatste zich gezien zijn beschermde status toch voor de wereldbekerwedstrijden.

Jan Bos hoopt op de slotdag van de Nederlandse afstandskampioenschappen zijn derde titel veilig te stellen. De schaatser van Team Telfort won vrijdag de 500 meter en zaterdag de 1000 meter. Zondag staat de 1500 meter op het programma.

Bij de NK afstanden vorig jaar schreef Bos die drie afstanden op zijn naam. Op de schaatsmijl zullen Simon Kuipers, Erben Wennemars, Beorn Nijenhuis, Mark Tuitert en Stefan Groothuis zijn voornaamste concurrenten zijn.

Naast de 1500 meter werken de mannen ook nog de tien kilometer af. De vrouwen sluiten de NK af met een wedstrijd over 1500 en 5000 meter.

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
Tags:
POPULAIR