E-boeken binnenkort in de bibliotheek

ANP op 11 januari '08, 19:42, bijgewerkt 11 januari 2008 19:42

LEIDSCHENDAM - Op korte termijn krijgen openbare bibliotheken de mogelijkheid om online een eigen collectie digitale boeken en luisterboeken uit te lenen. De dienstverlenende organisatie voor bibliotheken NBD/Biblion heeft dit vrijdag bekendgemaakt.

NBD/Biblion richt binnen twee maanden een portal in waarop bibliotheekleden thuis de zogenaamde e-boeken en luisterboeken kunnen downloaden. In eerste instantie gaat het om een proef met vier of vijf bibliotheken. In het tweede kwartaal kunnen alle openbare bibliotheken van de portal gebruikmaken.

Het ‘e-uitlenen’ werkt hetzelfde als het uitlenen van gewone boeken: er kunnen net zoveel gebruikers tegelijk een bepaalde titel downloaden als dat er licenties zijn aangeschaft door de bibliotheek.

Bij de start van de portal zal een Nederlandstalig aanbod beschikbaar zijn van enkele honderden e-boeken en evenveel luisterboeken. De bedoeling is dat dit aanbod in beide categorieën jaarlijks met minimaal enkele honderden titels groeit. Ook kunnen mensen al direct enkele duizenden rechtenvrije, Engelstalige e-boeken downloaden.

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
Tags:
POPULAIR