Ook Frankrijk waarschuwt voor Internet Explorer

Van onze verslaggeefster Heleen van Lier op 19 januari '10, 15:07, bijgewerkt 19 januari '10, 17:40

AMSTERDAM - De Franse autoriteiten hebben de bevolking gewaarschuwd voor de gevaren van Internet Explorer. Volgens internettoezichthouder Certa zijn alle versies van het browserprogramma onveilig.

Gebruikers van Internet Explorer lopen volgens de toezichthouder meer risico op een 'Trojaans paard', waarbij een hacker de controle over een computer kan overnemen en bestanden kan stelen.

Vrijdag adviseerden de Duitse autoriteiten computergebruikers niet meer met Internet Explorer het internet op te gaan voordat Microsoft een nieuw ontdekt kritiek lek in de beveiliging heeft gesloten.

Bezig

Microsoft zegt dat het probleem alleen bij gebruikers van Internet Explorer 6 kan optreden. De nieuwste versie, Internet Explorer 8, is volgens eigen onderzoek van Microsoft de veiligste browser op de markt. Het bedrijf adviseert gebruikers de nieuwste versie te downloaden.De softwaregigant zegt druk bezig te zijn het probleem structureel te verhelpen.

Het falen kwam aan het licht nadat Google werd aangevallen door Chinese hackers via een lek in Internet Explorer. De hackers, vermoedelijk in dienst van de overheid, probeerden de e-mailaccounts van Chinese dissidenten en de bedrijfssystemen van een aantal Amerikaanse bedrijven te kraken.

Censuur

Google kondigde hierna aan dat het niet langer censuur wil toepassen op de zoekresultaten van zijn zoekmachine in China. Dit zorgde voor een rel tussen Google en China. Het laatste wapenfeit is het uitstellen van de lancering van de Google-telefoon in China.

Andere browsers, zoals Firefox, Chrome en Safari, profiteren van de oproepen. Zo zag Opera na de oproep het aantal downloads in Duitsland verdubbelen tot 18 duizend per dag. Volgens de teldienst StatCounter heeft Firefox 3.5 sinds december het grootste marktaandeel ter wereld. Alle versies van Internet Explorer bij elkaar opgeteld hebben nog steeds een veel groter marktaandeel dan alle versies van Firefox samen.

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
POPULAIR