Patrick Lodiers gaat naar Uruzgan

Door Henrico Prins op 26 september '08, 07:45, bijgewerkt 26 september '08, 10:37
Patrick Lodiers (Kippa)

Patrick Lodiers (36) maakt programma’s voor BNN, de omroep waarvan hij eind vorig jaar ook voorzitter werd. Hij deed van zich spreken met series als Over mijn lijk, waarin jonge mensen worden gevolgd die niet lang meer te leven hebben, en Couscous & cola, over een groep Amsterdamse vmbo-scholieren die van over de hele wereld afkomstig waren.

Lodiers maakt als aangever ook deel uit van De Lama’s, een groepje improviserende komieken wier show in vier jaar tijd uitgroeide tot een van de meestbekeken programma’s van BNN. Dit najaar houdt hij met De Lama’s een afscheidstournee langs een aantal grote zalen, maar Lodiers is intussen ook begonnen aan een nieuw project: hij reist mee met een lichting Nederlandse militairen die worden uitgezonden naar Afghanistan. Vanaf maart 2009 is Patrick in Uruzgan bij BNN te zien.

Die missie in Uruzgan is al vaker in beeld gebracht. In Kamp Holland hebben ze zelfs Emile Ratelband over de vloer gehad. En dan komt BNN nog een keertje.

‘Maar het maakt wel uit of je er een paar dagen heen gaat of, zoals wij, voor een langere periode. Ik heb nu in Duitsland een schietoefening meegemaakt, ik doe op de Veluwe mee aan een voorbereidende training; ik ga met ze mee als ze erheen vliegen en inkwartieren, ik ben erbij als ze er een paar maanden zitten en ik ga ze volgen als ze terugkomen. Dan zie je echt een ontwikkeling, dat is mooi.

‘Vergeet niet: er gaan veel jongeren heen die de leeftijd hebben van de BNN-doelgroep. Het verhaal over jonge mensen in Uruzgan moet toch ook een keer verteld worden.’

Heb je zelf in dienst gezeten?

‘Ik ben afgekeurd. Op mijn schouder.’

Je moet zeker flink aan je conditie werken.

‘Hou op. Ik heb laatst een hometrainer gekocht. En ik moet veel wandelen. Met bepakking. Ik moet straks wel 10 kilometer kunnen lopen met zo’n loodzwaar schervenvest aan.’

Zie je ertegenop?

‘Ik vind het spannend, maar het plan dat we hebben, wint het van mijn angst. Ik vind dat dit echt gemaakt moet worden en dat het bij BNN gemaakt moet worden, omdat het over jongeren gaat, en ik denk ook dat het prachtige televisie kan worden.

‘Toen ik begon met Over mijn lijk zeiden mensen ook: kan je dit eigenlijk wel doen? Maar uiteindelijk blijkt het toch bijzondere televisie. En ik zit nu eenmaal in dit vak. Dus ja, als je zo’n kans krijgt...’

En is er thuis niemand die tegen je zegt: man, ga toch weg met je kans?

‘Ja. Jawel. En iedereen die je tegenkomt, heeft er ook een mening over. Kijk, als ik zelf ontplof, alla. Maar stel dat de regisseur omkomt – ik zou het wel heel moeilijk vinden om naar zijn ouders te moeten stappen en te zeggen: het spijt me, er is iets ergs gebeurd.

‘Vorige week hebben we het nog eens goed besproken met de mensen die meegaan. Dat zijn moeilijke bijeenkomsten, maar we hebben nog maar eens tegen elkaar gezegd waarom we het doen. Het thuisfront begrijpt dat ook wel. Kijk, je kunt het ook niet doen. En dan? Dan weet je het niet.’

Dus BNN moet zijn voorzitter straks een paar keer missen.

‘Dat soort zaken hebben we gelukkig goed geregeld.’

Heb je als voorzitter je stempel al kunnen drukken op de programmering? Het lijkt wel alsof er de laatste tijd alleen maar bekende programma’s voorbijkomen.

‘Maar dat wordt ons gevraagd vanuit Nederland 3: ah, doe alsjeblieft nog een keer Ranking the Stars, en o, we willen nog een seizoen De Lama’s. In het voorjaar zijn weer meer nieuwe titels geprogrammeerd.’

Afgelopen seizoen was de talkshow van Sophie Hilbrand en Katja Schuurman een van die nieuwe titels. Daar kwam meteen weer een abrupt einde aan door Katja’s vertrek naar Net 5.

‘Er komt nu waarschijnlijk een talkshow van Sophie alleen. Laten we het hopen. Dat is precies waarom we nu op zoek zijn naar nieuwe leden: om een stap te kunnen maken naar meer zendtijd. Dat is mijn missie als voorzitter. Om op die manier een groei van BNN te kunnen bewerkstelligen.’

Van die afscheidstournee van De Lama’s – tientallen shows, duizenden man publiek, entreekaartjes van soms 20, 30 euro per stuk – wordt BNN niet veel beter.

‘Nee. Jawel. Kijk, we hebben natuurlijk De Lama’s mee opgebouwd en die stoppen nu, die doen een afscheidstournee, en daar zullen veel fans van De Lama’s heen gaan.’

Maar De Lama’s gaan er met de poen vandoor. Toch?

‘Dat is allemaal heel netjes geregeld.’

Het zal vast netjes geregeld zijn, maar het gaat om veel geld. Straks stapelen de miljoenen zich op.

‘Je kunt met zo’n tour veel geld verdienen, maar miljoenen, dat is natuurlijk totaal onzin. En vergeet niet, het moet bij ons ook nog eens door zes worden gedeeld: vijf Lama’s plus BNN, waar het geld wordt besteed aan het ontdekken en opleiden van nieuw talent.’

Maar je wordt er niet armer van.

‘Nee.’

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
Tags:
POPULAIR