Film over Ivens in première in Venetië

ANP op 06 september '06, 18:53, bijgewerkt 6 september 2006 18:53

NIJMEGEN - Een Italiaanse film met beeldmateriaal uit een driedelige documentaire van Joris Ivens gaat vrijdag op het filmfestival van Venetië in première. In Il Mio Paese (Mijn Land) probeert maker Daniele Vicari een antwoord te geven op vragen die Ivens in l'Italia Non è Un Paese Povero (Italië Is Geen Arm Land) uit 1960 stelde.

Vicari bezocht voor zijn film ook plaatsen die de Nederlandse regisseur filmde, aldus de Europese Stichting Joris Ivens woensdag. Tussen filmbeelden van hedendaags Italië zijn negentien filmfragmenten uit Ivens’ televisiefilm gemonteerd.

Il Mio Paese is de zestiende film over een Ivens’ productie. In Bulgarije, Amerika, Frankrijk en China zijn ook films in de maak waarin locaties uit producties van de Nederlander worden herbezocht en wordt gekeken wat er van de situatie is geworden die Ivens heeft verfilmd.

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
Tags:
POPULAIR