Aegon koopt Pools pensioenbedrijf

ANP op 09 november '06, 09:34, bijgewerkt 9 november 2006 09:34

DEN HAAG - Aegon neemt in Polen de pensioenbeheerder Ergo Hestia over. De aankoop valt binnen de plannen van de verzekeraar om te groeien in Oost- en Midden-Europa. Ergo Hestia beheert ruim 650 miljoen euro voor de 372.796 deelnemers aan het pensioenfonds. Een aankoopbedrag is niet bekendgemaakt.

‘Pensioenen blijven een belangrijk onderdeel van Aegons groeistrategie’, zei bestuursvoorzitter Don Shepard donderdag. Na de overname, die nog moet worden goedgekeurd door de toezichthouders, beheert Aegon in de regio de pensioenrekeningen van zo'n 1,2 miljoen klanten. Vorig jaar sloeg Aegon ook al een slag in Polen met de acquisitie van de levensverzekeraar Nationwide Poland.

Aegon maakte zijn overnameplannen donderdag bekend bij de presentatie van de cijfers over het derde kwartaal, die beduidend boven de verwachtingen lagen. Aegon behaalde in het derde kwartaal een nettowinst van 679 miljoen euro. Dat is 10 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Analisten hadden een winstdaling van 12 procent voorspeld.

De winstgroei komt op het conto van de beleggingsresultaten die Aegon in het derde kwartaal heeft geboekt. De beleggingen leverden het verzekeringsconcern 325 miljoen euro op. Dat is ruim de helft meer dan in het derde kwartaal van 2005, toen de opbrengst 209 miljoen euro bedroeg. Over de eerste negen maanden van het boekjaar is de beleggingswinst juist met 60 procent gedaald. Daardoor komt de nettowinst over die periode 4 procent lager uit dan vorig jaar op 1,97 miljard euro.

Aegon meldde donderdag ook dat het concern de beursnoteringen in Zürich en Frankfort wil stopzetten. De handelsvolumes in aandelen Aegon zijn op beide beurzen laag.

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
Tags:
POPULAIR