Spaanse minister: samenzwering tegen de euro

Van onze verslaggever Peter de Waard op 08 februari '10, 21:43, bijgewerkt 08 februari '10, 21:44
José Blanco (Reuters)

AMSTERDAM - Speculanten en media zijn bezig met een samenzwering tegen de euro en de Spaanse welvaart. Dat is tenminste de mening van de Spaanse minister voor Publieke Werken José Blanco.

In een interview met een financieel radiostation liet hij maandag weten dat internationale speculanten een complot hebben gesmeed met buitenlandse kranten. De speculanten die geld hopen te verdienen aan een koersval van de euro, worden geholpen door buitenlandse kranten die onheilsscenario's schetsen over de Spaanse economie. 'Dat gebeurt niet zonder doel. Er wordt een aanval gedaan en die aanval moeten we beantwoorden.'

Kritisch

Die aanval zou ondermeer komen van de Britse zakenkrant de Financial Times die de afgelopen weken kritisch heeft geschreven over de problemen in Zuid-Europa. Blanco, de tweede man van de regerende socialistische partij, denkt dat het niet toevallig is dat juist media uit niet-eurolanden zo kritisch zijn.

De Spaanse minister van Economische Zaken Elena Salgado voerde maandag zelfs vertrouwelijk overleg met vertegenwoordigers van de Financial Times.

Overheidstekorten

De euro heeft de afgelopen weken 10 procent van zijn waarde ingeboet vanwege de onrust over de hoge overheidstekorten in landen rond de Middellandse Zee. Na Griekenland werden vorige week ook de problemen van Portugal en Spanje breed uitgemeten.

In Spanje doen geruchten de ronde dat een Amerikaanse zakenbank en twee grote hedgefondsen bezig zouden zijn de munt te ondermijnen met het doel geld te verdienen aan een bankroet.

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
Tags:
POPULAIR