Nederlandse economie krimpt 5,4 procent

ANP op 24 september '09, 10:23, bijgewerkt 24 september '09, 12:00
Werkloosheid (ANP)

DEN HAAG - De Nederlandse economie is in het tweede kwartaal sterker gekrompen dan eerder werd aangenomen. Ten opzichte van een jaar eerder ging de economie met 5,4 procent achteruit.

Dat meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag op basis van een tweede raming. In vergelijking met het eerste kwartaal ging het bruto binnenlands product (bbp) van Nederland met 1,1 procent achteruit. Bij de eerste raming werd een krimp van 0,9 procent op kwartaalbasis gemeld.

Uitzendbranche

Vooral de krimp van de uitzendbureaus valt groter uit dan eerder was geraamd. Daar verdwenen ook de meeste banen, zo blijkt uit andere cijfers van het CBS.

In het tweede kwartaal waren er ruim 7,9 miljoen banen. Dit zijn er 0,9 procent minder dan een jaar eerder. In de zakelijke dienstverlening nam het aantal banen met 83 duizend af. Dat zijn bijna allemaal uitzendbanen. In totaal waren er in het tweede kwartaal van dit jaar 72 duizend banen minder dan in het tweede kwartaal van 2008. In de collectieve sector groeide het aantal banen met 58 duizend.

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
Tags:
POPULAIR
WEBLOGS