TCA wil elektrische taxi's in Amsterdam

ANP op 08 juli '08, 11:53, bijgewerkt 8 juli 2008 11:53

AMSTERDAM - Taxi Centrale Amsterdam (TCA) wil nog dit jaar een proef beginnen met taxi's die rijden op elektriciteit. Directeur Bas Vos van TCA bevestigde dinsdag een bericht hierover in het Financieele Dagblad.

In september wil Vos een projectplan bij de gemeente Amsterdam indienen voor de invoering van ongeveer vijf ‘groene taxi's’. Deze hybride voertuigen rijden op een grote lithiumbatterij en zijn uitgerust met een benzinemotor voor noodgevallen. De gemeente zou de oplaadpunten bij de standplaats moeten betalen. In Londen loopt al een dergelijk experiment.

TCA onderhandelt op dit moment met het bedrijf Lithium Technology Corporation over de levering van de groene taxi's. De hybride wagens zijn geschikt voor korte ritten met lage snelheden en veel remmen en optrekken. Bij succes zou de proef moeten worden uitgebreid met meer hybride auto's.

Volgens Vos zijn veel chauffeurs te spreken over de taxi's op stroom: ‘De prijs voor diesel rijst de pan uit, daardoor kan de elektrische taxi chauffeurs al snel 10 procent aan kosten besparen.’

De gemeente Amsterdam staat positief tegenover de plannen van TCA, vertelt een woordvoerder. ‘We zijn blij met elk plan voor schoner vervoer. Ik kan me voorstellen dat de gemeente bereid is voor de benodigde infrastructuur te betalen.’

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
Tags:
POPULAIR