‘Vicepresident Iran heeft functie neergelegd’

ANP/AFP op 25 juli '09, 08:55, bijgewerkt 25 juli '09, 11:27
Mashaie (EPA)

TEHERAN - De Iraanse vicepresident Esfandiar Rahim Mashaie heeft zaterdag zijn functie neergelegd.

Opperste Leider ayatollah Ali Khamenei had president Mahmoud Ahmadinejad opgeroepen de vicepresident te ontslaan, maar zover hoefde het niet te komen, meldde het Iraanse persbureau Fars.

Vriend met Israël


Mashaie zei zichzelf niet langer te beschouwen als de vicepresident. Vorig jaar kwam Mashaie in de problemen toen hij zei dat Iran bevriend is met iedereen, zelfs met het volk van Israël. Het islamitische regime in Teheran ziet Israël echter als aartsvijand.

Schoondochter


Ahmadinejad liet eerder deze week weten vast te willen houden aan Mashaie, de vader van zijn schoondochter. Dat legde veel druk op de band tussen Khamenei en de president. De Opperste Leider steunt Ahmadinejad, die in juni de presidentsverkiezingen won. Volgens de oppositie won hij door gebruik te maken van fraude.

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
POPULAIR