Leger Israël woest over T-shirts

Van onze buitenlandredactie op 23 maart '09, 23:57, bijgewerkt 24 maart '09, 09:50

AMSTERDAM - ‘Smakeloos’ en in strijd met de waarden van de strijdkrachten. Het Israëlische leger heeft zijn afkeuring uitgesproken over militairen die T-shirts dragen met gewelddadige tekeningen en spotprenten.

Vooral als soldaten hun opleiding hebben afgerond zouden ze geneigd zijn dergelijke shirts aan te trekken. De krant Haaretz publiceerde enkele voorbeelden. Een daarvan toont een zwangere Arabische vrouw in het vizier van een sluipschutter. Begeleidende tekst: 1 shot, 2 kills. Op een ander hemd is een kind in het vizier getekend, met daaronder de tekst ‘hoe kleiner ze zijn, des te moeilijker is het’.

In een verklaring zegt het leger dat de strijdkrachten niets te maken hebben met de productie van de shirts. ‘Dit soort humor is ongepast en moet worden veroordeeld.’ Beloofd wordt een einde te maken aan het dragen ervan. Maar hoezeer de T-shirts ook worden afgekeurd, ze tonen hoe het denken over Palestijnen en Arabieren is geradicaliseerd.

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
Tags:
POPULAIR