Kamer wil verbod op gewelddadige games zoals Manhunt

ANP op 27 november '07, 18:41, bijgewerkt 27 november 2007 18:41

DEN HAAG - De Tweede Kamer wil een verbod op zeer gewelddadige computerspellen, zoals Manhunt 2. Een Kamermeerderheid heeft minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie gevraagd of hij daartoe de wet kan aanscherpen.

De minister liet afgelopen zomer weten dat hij Manhunt 2 op basis van de bestaande wetten niet kan verbieden. Hij kan er slechts voor zorgen dat het gewelddadige spel niet aan jongeren onder de zestien jaar wordt verkocht.

SGP-Kamerlid Kees van der Staaij vindt dat jongeren beschermd moeten worden tegen geweld zoals dat voorkomt in het omstreden spel Manhunt 2. Hij heeft daarom een motie ingediend waarin hij vraagt naar de mogelijkheden om de wet aan te scherpen. Dat verzoek kreeg bijval van de SP, PvdA en VVD. In ons omringende landen, waaronder Duitsland, is het wel mogelijk om extreem gewelddadige spellen te verbieden.

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
Tags:
POPULAIR