Bij de wijk Ondiep bekogelden jongeren eerder op de avond de mobiele eenheid met stenen en flessen. Ook werd brand gesticht tegen een muur. Op meerdere plaatsen staan, binnen en buiten de wijk, grote groepen mensen.
De politie heeft de wijk hermetisch afgesloten met hekken. De politie liet in de loop van de avond één ingang open voor mensen die de wijk in of uit wilden. Op meerdere plaatsen rond de wijk zijn ME-bussen opgesteld. Door de wijk zelf rijden ook busjes en zijn agenten aanwezig te paard en op de fiets.
De gemeente heeft de maatregelen genomen om te voorkomen dat in de wijk ongeregeldheden ontstaan. Maandagavond ontstonden er rellen in de wijk. Daarbij zouden mensen betrokken zijn geweest die niet in de wijk wonen.
Schietpartij
Aanleiding voor de onrust in Ondiep is een
schietpartij zondag op de Thorbeckelaan. Een politieagent die zich ernstig
bedreigd voelde, schoot een 54-jarige man neer. De man overleed ter plekke
aan zijn verwondingen.
Burgemeester Annie Brouwer van de gemeente Utrecht zei dinsdagavond op een persconferentie dat de politie iedereen zal controleren die de wijk in of uit wil. Rondom de wijk zal de politie preventief fouilleren.
De afsluiting duurt in elk geval tot woensdagochtend. Brouwer zei het ‘afschuwelijk’ te vinden dat de informatiebijeenkomst voor bewoners dinsdagmiddag niet kon doorgaan. ‘We hebben zeer serieuze signalen dat er reltoeristen afkomen op de onrust in Ondiep. Daarom nemen we pittige maatregelen.’
250 relschoppers
Zo’n 250 relschoppers trokken maandagavond door
Ondiep. Ze gooiden met stenen en flessen naar politie en ME. Een burgerauto
van de politie werd gesloopt, een oud-politiebureau, dat nu fungeert als
HALT-bureau, werd in brand gestoken, evenals bomen, afvalcontainers en
fietsen.
De politie arresteerde twee mannen, een uit Abcoude en een uit Amsterdam. ‘Veel relschoppers kwamen niet uit de wijk zelf’, zegt politiewoordvoerder Jens. ‘Ze kwamen doelbewust om te rellen.’
Zondagavond werd een buurtbewoner, Rini Mulder, doodgeschoten toen een agent zich bedreigd voelde door Mulder, die een mes in zijn hand zou hebben gehad. Mulder maakte vlak voor de schietpartij ruzie met jongeren, die volgens buurtbewoners al maanden voor overlast zorgen. ‘Harde muziek, en door de straat racen tot diep in de nacht’, zegt een buurtbewoonster. De familie van Mulder wil donderdagavond een stille tocht houden.