Dreigend vervoersinfarct

Van onze verslaggever op 18 januari '07, 07:37, bijgewerkt 18 januari '07, 08:20

DEN HAAG  - Volgens de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) kent de Randstad vooral op het gebied van vervoer grote problemen. Een coherent openbaar vervoerssysteem ontbreekt, de capaciteit van het spoornet is ‘een van de meest onderontwikkelde’ van alle Europese metropolen, aldus de OESO.

Die organisatie vindt dat de economie in de Randstad te veel te lijden heeft onder vervoersproblemen. 80 procent van de files doet zich voor in de Randstad. Het fileprobleem lijkt groter dan dat in het Ruhrgebied in Duitsland. Het bedrijfsleven zou een actieve rol moeten spelen in het ontstoppen van de wegen.

De OESO bepleit versnelde invoering van rekeningrijden. De aanleg van nieuwe wegen moet eveneens worden versneld en vooral de ontsluiting van Almere verdient prioriteit.

Hoewel de Randstad in economisch opzicht niet slecht scoort, zijn er nog veel tekortkomingen. Zo is de arbeidsproductiviteit lager dan in menig vergelijkbare agglomeratie. Veel bedrijventerreinen missen kwaliteit om buitenlandse bedrijven te lokken. Ook slaagt de Randstad er te weinig in om hoog opgeleide buitenlanders aan te trekken.

Ook constateert de OESO dat Amsterdam en Rotterdam te weinig woonruimte bieden voor mensen met een middelhoog tot hoog inkomen. De doorstroming op de woningmarkt moet worden bevorderd door invoering van de huurliberalisatie. De OESO zou het een goede zaak vinden als er in het nieuwe kabinet een minister voor de Randstad komt.

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
Tags:
POPULAIR