Wouter Bos verlaat PvdA en politiek

Van onze verslaggever Remco Meijer op 12 maart '10, 10:44, bijgewerkt 17 maart '10, 10:08
Wouter Bos (ANP)

DEN HAAG - PvdA-leider Wouter Bos verlaat de politiek. Dat heeft hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie in Den Haag bekend gemaakt. Job Cohen, burgemeester van Amsterdam, is de beoogde opvolger van Bos.

Cohen geeft vanmiddag een persconferentie in Amsterdam.

Gezin

Bos gaf als reden voor zijn vertrek dat hij meer tijd aan zijn gezin wil besteden. Hij heeft drie jonge kinderen. ‘Als ik zou doorgaan, zou ik mijn eigen kinderen niet zien opgroeien. Dat heb ik er niet voor over.’ Bos heeft twee dochters van zes en vier en een zoon van elf maanden.

C.V. Wouter Bos
  • - Februari 2007 tot 23 februari 2010: minister van Financiën en vice-premier

  • - 1998 tot 2000 en vanaf 2002: politiek leider van de PvdA

  • - Maart 2000 tot juli 2002: staatssecretatis van Financiën

  • - Voordat Wouter Bos de politiek inging was hij werkzaam bij Shell

Bos zei al lange tijd met de gedachte te spelen de politiek te verlaten. ‘Ik ben naar dit besluit toegegroeid. Met name de laatste drie jaar, als partijleider, vice-premier en minister van Financiën zijn heel zwaar geweest.

Volgens Bos is hij in januari 2007 begonnen met gesprekken met Cohen. Na de val van het kabinet hakte Bos de knoop door om te stoppen. Hij hield die beslissing tot vandaag stil. ‘Je kunt het je in deze positie niet veroorloven publiekelijk te twijfelen. En ik wilde er de gemeenteraadsverkiezingen niet mee belasten.’

Persconferentie Bos (tekst gaat hieronder verder).

Kleine kring

In kleine kring drong deze week door wat Bos van plan was, omdat de PvdA gesprekken voert met mogelijke gegadigden voor de kandidatenlijst waarmee de partij de verkiezingen van 9 juni wil ingaan. Desondanks is iedereen binnen de fractie 'geschokt'.

Peiling
Wouter Bos stapt uit de politiek. Goede zaak?
Ja
Nee
stem tussenstand

Op de vraag of Bos de strijd opgeeft net nu het in de peilingen weer beter gaat met de PvdA antwoordde Bos: ‘Dat heeft het voor mij inderdaad niet gemakkelijker gemaakt. Maar ik heb twaalf jaar lang keihard gewerkt. Job Cohen lijkt mij nu de premier die Nederland nodig heeft.’

Lees de volledige verklaring van Wouter Bos

[FOTOSPECIAL]

Lees het liveblog van de persconferentie nog eens terug:

Tweets van Kamerleden:

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
POPULAIR