Vijf autotips tegen de kou

ANP op 02 januari '10, 19:48, bijgewerkt 02 januari '10, 19:53
De sporen die een auto in de sneeuw heeft achtergelaten. (Joost van den Broek/ de Volkskrant)

DEN HAAG - De komende week wordt ijskoud weer verwacht; temperaturen die schommelen tussen de min 10 en min 15 graden Celsius. De ANWB verwacht daarom vooral maandagmorgen veel meer automobilisten te moeten helpen met kougerelateerde problemen. Vijf ANWB-tips voor automobilisten in vrieskou.

1) Gebruik bij vorst geen handrem. Die kan zeker bij extreme kou wel eens vastvriezen.

2) Krab de ruiten schoon zonder de motor te laten lopen. De verbranding van de brandstof is nog niet optimaal waardoor de uitlaatgassen erg slecht zijn voor de gezondheid.

3) Een andere reden is dat auto's wel eens op slot willen vallen als de motor draait, terwijl de bestuurder buiten de ramen nog aan het krabben is.

4) Vet de portieren in met vaseline, een vettige spray of talkpoeder om te voorkomen dat de portieren niet meer open gaan.

5) Bewaar de slotontdooier niet in de auto, maar in je jaszak

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
Tags:
POPULAIR